İlçe kaymakamı marketlere stok denetimi yaptı

banner297

Manisa'nın Selendi ilçesinde Kaymakam Ali Yıldırım tarafından polis ve zabıta ekipleri ile birlikte yağ ve temel gıda ürünlerinde stok denetimi yapıldı, fiyat etiketleri yerinde incelendi.

Genel 11.03.2022, 10:07
İlçe kaymakamı marketlere stok denetimi yaptı

Adem Çakır
MANİSA (İHA) - Manisa'nın Selendi ilçesinde Kaymakam Ali Yıldırım ile İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Ayhan ve İlçe Emniyet Amiri Mehmet Sıddık Kırkel tarafından ilçe genelinde yağ stokları ve temel gıda ürünlerine yönelik iş yerlerinde denetim yapıldı. Polis ve zabıta ekipleri eşliğinde gerçekleştirilen denetimlerde ürünlerin kasa ile etiket fiyatlarını karşılaştırılırken stoklar da kontrol edildi.
Denetimlerin devam edeceğini belirten Kaymakam Yıldırım, kurallara uymayan işletmelere ceza kesileceğini belirtti.


Yorumlar (1)
Kanuni Esasi 9 ay önce
Geçtiğimiz gün de bir vali denetim yapıp 'hayatınızı yaşanmaz yaparız vs' demişti. Birinci olarak devlette herkesin görevi vardır, bu alanda denetim yapmak, alanlarına göre, zabıta, tarım müdürlükleri, ticaret müdürlükleri personelleri aracılığıyla yapılır, Devlet de öyle mahalle ağzı ile höyt asarım keserim vs demez, bir kanunsuzluk varsa ticaretten men dahil suçun vasfına ve tekrarına göre gerekli yaptırımları uygular.