İLBER ORTAYLI MURADİYE OSB’DEKİ TÖRENE KATILDI 

banner297

Muradiye OSB Lisansüstü Tez Ödülleri Ödül Töreni, Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın Katılımlarıyla, Manisa Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz ve il protokolün katılımıyla gerçekleşti. 

Genel 25.05.2022, 12:02
İLBER ORTAYLI MURADİYE OSB’DEKİ TÖRENE KATILDI 

Sosyal Bilimler alanında “Ulusal Güvenliğin Ekonomi Politiği: 1990 Sonrası Dönemde Türkiye’de Savunma Sanayii Üzerine Bir İnceleme” adlı teziyle Ahmet İncegül ödüle layık görülürken, Fen-Mühendislik Bilimleri alanında “Dinamik Membran Biyoreaktör Kullanılarak Tekstil Endüstrisi Atıksuyunda Boya Giderimi” adlı tezi ile Erkan Başaran ödüle layık görüldü. Tez ödülleri kapsamında, iki tez ise Muradiye OSB Yönetim Kurulu Özel Ödülü’ne layık görüldü. 
Öğrencilerin ve Manisalıların yoğun ilgisi ile gerçekleşen tören akabinde, Prof. Dr. İlber Ortaylı’nın “Osmanlı’dan Günümüze Sanayileşme ve Etkileri” konulu konferansı büyük ilgi ile takip edildi. 
Muradiye OSB Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Osman Kıvırcık, “kazanan tezlerin ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. 
Program akabinde, Muradiye OSB Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kıvırcık, geçtiğimiz günlerde doğum günü olan İlber Ortaylı’yı kutlayarak hediye takdim etti. 


    
    

Yorumlar (0)