Hasan Geriter 32 yıldır tek başına…

banner297

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde seçimler 8 Mayıs Pazar günü gerçekleştirilecek. Birliğin 32 yılı aşkın süredir başkanlığını yapan Hasan Geriter’in yeniden tek listeyle başkan seçilmesi bekleniyor. 

Genel 29.04.2022, 10:37 29.04.2022, 17:03
Hasan Geriter 32 yıldır tek başına…

Manisa’da aylardır devam eden oda seçimleri tamamlandı. Bazı odalarda başkanlar koltuğu kaybederken birçoğunda mevcut başkanlar yeniden kazandı. 
Prosedür gereği sıra Birlik kongresine geldi.   
Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’nde seçimler 8 Mayıs Pazar günü Anemon Otel’de gerçekleştirilecek. 

MESUT DALKARA DESTEK BULAMADI 
İl genelinde faaliyet gösteren 54 bin esnaf ve sanatkarın bağlı olduğu 92 oda başkanı ve üyeler seçimlerde oy kullanacak. Mevcut Başkan Hasan Geriter’in karşısına şuana kadar aday çıkmadı. İddiaya göre Tuhafiyeciler ve Manifaturacılar Odası Başkanı Mesut Dalkara, Geriter’e rakip olmak amacıyla odaları gezdi ancak aday olmaktan vazgeçti.   
Odanın 32 yılı aşkın bir süredir başkanlığını yapan Hasan Geriter’in seçimlere tek aday olarak girmesi bekleniyor. Şuandan itibaren yeni bir ismin Geriter’in karşısına çıkması zayıf bir ihtimal olarak görülüyor. 
Geriter, 8 Mayıs’ta 4 yıllığına tekrar Birliğin başkanlığına seçilecek. Görev süresi tamamlandığında, 2026 yılında başkanlık koltuğunda 36. yılı tamamlamış olacak.  
 
MESOB'UN MAZİSİ
Birliğin ilk kuruluş yılı 1953'tür. Manisa İli genelinde kurulu bulunan esnaf ve sanatkâr derneklerinin bir araya gelmesiyle oluşan Manisa Esnaf ve Sanatkârları Dernekleri Birliği 1985 yılında çıkarılan 4153 sayılı kanunla isim değişikliği yapılarak Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği şeklindeki bu günkü adını alır.

Birliğin ilk yönetim kurulu Başkanı Manisa Demirciler Derneği Başkanı Hasan TEKİN'dir. Daha sonra sırayla Manisa Şoförler ve Otomobilciler Derneği Başkanı Cemal BELDEK, Manisa Terziler Odası Başkanı Nevzat ÖZKÖSEMEN ve Manisa Ayakkabıcılar Odası Başkanı Yusuf YEŞİLÇAM olup şimdiki Başkanı Hasan GERİTER'dir.

Manisa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği

Merkez'de 15,
Akhisar'da 14,
Alaşehir'de 9,
Ahmetli'de 2,
Demirci'de 5,
Gölmarmara'da 2,
Gördes'te 2,
Kırkağaç'ta 2,
Köprübaşı'nda 2,
Kula'da 4,
Salihli'de 13,
Sarıgöl'de 3,
Saruhanlı'da 2,
Selendi'de 2,
Soma'da 3 ve
Turgutlu'da 12 olmak üzere il genelinde kurulu bulunan 92 odanın üst kuruluşudur.

Yorumlar (0)
26
açık