Görev yerini terk eden koruma bekçisine eşekle devriye cezası verildi

banner297

Turgutlu ilçesinde Çiftçi Malları Koruma Başkanlığı'nda görevli bir bekçi, görev yerini izinsiz terk ettiği gerekçesiyle motosiklet yerine eşekle devriyeye çıkma cezası aldı.

Genel 15.03.2022, 16:53 15.03.2022, 17:51
Görev yerini terk eden koruma bekçisine eşekle devriye cezası verildi

MANİSA (AA) - Koruma noktalarını denetleyen Turgutlu Çiftçi Malları Koruma Başkanı Murat Ayhan, bekçi Turgutlu Öztekin'in görevi başında bulamadığını ve görev yerini izinsiz terk ettiğini belirledi.

Ayhan, bunun üzerine korumada görevli bekçiler devriye görevini motosikletle yaparken, görev yerini izinsiz terk eden Öztekin'in devriye görevini 10 gün eşek sırtında yapmasını istedi.

Çiftçi Malları Koruma Başkanı Murat Ayhan, gazetecilere açıklamasında, yaklaşık 100 bin dekar araziden sorumlu olduklarını belirterek, şöyle konuştu:

"Çiftçimizin malı ve canı bize emanet. Hırsız yakalayan, çiftçimizin malına zararı önleyen bekçilerimize kendi cebimden para ödülü veriyorum ama hata yapanı da cezalandırıyoruz. Ödülün olduğu yerde ceza da olmalı diye düşünüyorum. Bekçi arkadaşımız görev yerini izinsiz terk ettiği için böyle bir ceza aldı. Normalde 10 yevmiye para cezası teklif edildi. Aldığı ücret belli, para cezası vermeye kıyamadık. 10 gün altındaki motoru aldım, eşekle devriye yapacak."

Ceza alan bekçi Turgutlu Öztekin ise hata yaptığını ifade ederek, kendisine yönelik yaptırıma saygı duyduğunu söyledi.

Yorumlar (7)
Hatice 2 ay önce
Ceza eşşeğe mi verilmiş,bekçiyemi ?
asaas 2 ay önce
ceza hayvana verilmiş gibi eşşek binseymiş adama keşke :)
Manisalı 2 ay önce
bence olmamaları daha iyi zaten yoksa hırsızlık yapan zaten kendileri sonra gidip şikayet edince de biz bilmiyorduk elinin kolunun uzun olduğunu işten çıkardık diyorlar. Bugüne kadar faydasından çok zararları var. Allah aşkına biri çıkıp desin bakalım biz faydasını gördük. Anca koruma parası diye çiftçiyi soysunlar nasıl olsa çiftçi çok kazanıyor ya
Namik 2 ay önce
İyide çiftçinin kabahati ne? Hırsızlık olsa adam eşekle mi yetişip müdahale edecek...
Mustafa 2 ay önce
yazık hayvana yaa. Allah aşkına telefonla arayın kurtarın hayvanı bu adamdan.
adanalı 2 ay önce
Fotoğrafı görünce eşeğe üzüldüm.. Cezayı verene mi kızalım ? Görevini ihmal edip eşek üstünde poz veren dayıya mı kızalım ? Eşeğe binmeseydin de yürüyerek devriye atsaydın, canı çıkmış hayvanın.. Acayip acayip insanlar olduk.
BİRİSİ 2 ay önce
EŞŞEK,LER KARIŞMIŞ.????
22
parçalı bulutlu