banner298

GÖLET VAR, MANZARA VAR, TESİS, KAFETERYA YOK! 

banner297

Manisa merkezdeki Bağyolu Göleti, balıkçıların ve kafa dinlemek isteyenlerin rağbet ettiği bölge haline geldi. Ancak manzarası ve şehre yakınlığına rağmen göletin çevresi bakımsız ve sahipsiz. Gölete karşı bir çay içilecek mekan yok. 

Genel 18.09.2022, 23:39 19.09.2022, 00:07
GÖLET VAR, MANZARA VAR, TESİS, KAFETERYA YOK! 

Manisa’da su tutmaya başladıktan sonra bölgenin iklimini değiştiren Bağyolu Göleti, muhteşem manzarası ve havasıyla ilgi görüyor. Gölet Bağyolu köyünün doğusunda... Biraz yukarıda ise Bostanlar Mahallesi var. Göletin diğer yanında Gülbahçe bulunuyor. 
Gölete bırakılan sazan ve levrekler olta balıkçıları için adeta bulunmaz bir fırsata dönüştü. Balık avlama yasağının kalkmasıyla birlikte amatör balıkçılar gölet çevresinde sıralanıp oltaları suya saldılar. 
bazı vatandaşlar ise bu güzel manzaranın tadını çıkarmak için yanlarında getirdikleri kamp sandalyeleriyle manzaranın tadını çıkarıyor. 
Ancak bölgede her şey olumlu değil. Özellikle gelişigüzel atılan çöpler görüntüyü bozuyor. Alkol şişeleri de dikkat çekiyor. 
Gölet çevresinde kafeterya ve benzeri bir tesisin olmayışı özellikle manzara eşliğinde çay, kahve içmek isteyen vatandaşlar için tam bir hayal kırıklığı anlamına geliyor. 
Suyun kışın yükseldiği gölette su riskinden uzak noktalara tesis yapılır mı bilinmez. Ancak fotoğraflara yansıyan görüntülere bakılırsa bu çok ciddi bir ihtiyaç. Gölet, özellikle deniz manzarasını özleyenler için teselli olabilir.     

Yorumlar (4)
Manisalı 2 hafta önce
Eyvaahhh, artık akıllarına getirdiniz, şimdi Büyükşehir veya Çerçi'nin adamları parseller orayı, kondururlar kafeleri. Kent ormanı Göleti gibi sadece parası olan, 10 liraya çay çay, 100 liraya yumurta yiyebilen girer, vatandaş giremez.
Öz Manisalı 2 hafta önce
çevresine birkaç ağaç dikin bari de millet gölgesinde otursun.
Hakkı 2 hafta önce
Millet karnını doyuramıyor, editörün çay keyfi derdinde...
Ramazan 2 hafta önce
Birilerine peşkeş çekilecek bir yer. Buldunuz.
Yahu bırakın olduğu gibi kalsın çay,kahve içmek isteyen evinden getirsin. Bazı yerlerin doğal olarak kalması gerekir
22
açık