banner298

Firmalar bozdu, belediye yapıyor! Para vatandaşın cebinden çıkıyor? 

banner297

Manisa’da çeşitli firma ve kurumların gelişigüzel kazıp kendi sistemlerini yerleştirdiği yolları belediyeler tamir etmek zorunda kalıyor. Belediyelerin kasasından çıkan para aynı zamanda vatandaşın cebinden çıkmış sayılıyor. 

Genel 26.05.2022, 20:45 26.05.2022, 21:43
Firmalar bozdu, belediye yapıyor! Para vatandaşın cebinden çıkıyor? 

Yunusemre Belediyesi, Barbaros Mahallesi 4474 ve 4476 Sokakta altyapı çalışmaları nedeniyle bozulan yollarda tamirat çalışması başlattı. Konuyla ilgili Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi’nin paylaşımı dikkat çekti. Çerçi, yapılan çalışmayı; “Barbaros Mahallemizde çeşitli firma ve kuruluşların altyapı çalışması sonucu bozduğu yol ve kaldırımlarda parke taşı onarımına devam ediyoruz.” diyerek duyurdu. 
Başkan Çerçi, daha önce de bir iletişim firmasının ilçede başlattığı çalışmaya tepki göstermiş, “Kimden izin aldınız?” diye sorumuştu.    
Benzer bir çalışma nedeniyle Barbaros Mahallesinde 4474 ve 4476 Sokakta yaşayan vatandaşlar mağdur oldu. Yunusemre Belediyesi ise sokakları yeniden tamir amacıyla çalışmalar başladı. Yapılan çalışmalar mahalle sakinleri tarafından memnuniyet ile karşılanırken, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi konu ile ilgili yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Barbaros Mahallemizde altyapı çalışmaları nedeniyle bozulan yolların kazınarak tekrar yapılması için çalışma başlattık. Ekiplerimiz 4474 ve 4476 sokakta çalışıyor. Sezon boyunca yoğun bir program çerçevesinde ilçemizde ihtiyaç olan her yere bu hizmeti götüreceğiz.”
MİLLİ SERVETE YAZIK OLUYOR 
Oysa Yunusemre Belediyesi ilçenin tamamında kaldırım ve yol yapım çalışmalarını tamamlamıştı. Ancak plansız yapılan ve adına alt yapı denilen çalışmalarla birkaç yıl içinde yapılmış olan kaldırımlar sökülerek firmalara ait kablo ve hatlar döşeniyor. 
Bu çalışmalar tamamlandıktan sonra alt yapının geçtiği sokaktaki evlere firmanın pazarlamacıları giriyor. Tek tek kapılar çalınarak sözleşme teklif ediliyor. Sürecin sonunda ise belediyeler bozulan kaldırımları onarmak için harekete geçiyor. Parası ise belediyelerin kasasından, yani vatandaşın cebinden çıkıyor.    

Yorumlar (7)
Muhasebe 5 ay önce
Yaziyorsunuz ama bilmiyorsunuz.
Dagitim firmalari belediyelerden aldiklari izin ile bu kazılarını yapıyorlar.
Ayrica bu kazilarin bedelleri belediyelere hakedis olarak odenmekte. Yani dagitim firmalarindan zorunluluk belediyelere gecmis oluyor
4545 5 ay önce
Yunusemre belediyesi yazan aydınlatma direklerine ne oldu,niye taktınız neden söktünüz bunların parasını kim ödüyor.
Vatandaş 5 ay önce
Merhabalar O bölgede hala ön abone olup doğal gaz bağlantı hatları tamamlanmış binalar mevcut Yol yapımı sırasında dikkat edilirse daha iyi olacaktır.
Öz Manisalı 5 ay önce
Belediye nin haberi olmadan mı kaziyor bırakın şimdi süs yapmayı
Manisa'nın Delisi 5 ay önce
Firmalar Belediyeden izin almadan kazı yapamaz. Belediye kazı yapacak olan firmadan tüm masrafları kesiyor. Ayrı olarak ta halktan kesiyorsa bu adaletsizliktir.
Saruhan 5 ay önce
Haberi yapan arkadaş, çalışmaya başlanmadan önce Belediyelerden izin alınıyor, iş bitiminde bozulan yolların parası bozan firma tarafından Belediyelere ödeniyor. Bilginiz olsun.
Alamanci 5 ay önce
Manisa haberleri neden bu korku yorumları yayinlamiyosunuz haber cilik ciddi bir iştir acık yürek ister
20
açık