ERDOĞAN: "YAPILAN ZAMLAR MÜMKÜN OLAN EN ALT SEVİYEDE"

banner297

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısı'nın ardından açıklama yapıyor: "En büyük zararı 28 Şubat'ın verdiği Mesleki Eğitim Sistemi'ni ayağa kaldırma çabamızla ülkemizin en önemli bir sorunun daha giderildiğini düşünüyorum. Gençlerin geleceklerini görebilmelerini sağlayacak Mesleki Eğitim Sistemi Modeli'nin hayırlı olmasını diliyorum.

Genel 19.01.2022, 20:14 19.01.2022, 20:19
ERDOĞAN: "YAPILAN ZAMLAR MÜMKÜN OLAN EN ALT SEVİYEDE"

"SENEYE BAMBAŞKA BİR TÜRKİYE FOTOĞRAFIYLA MİLLETİMİZİN HUZURUNA ÇIKACAĞIZ"
Bu törende bir araya geldiğimiz sanayicilerin hedeflerimize inanma konusundaki gayretine, inancına şahit oldu. Önümüzdeki sene bu zamanlarda bambaşka bir Türkiye fotoğrafıyla milletimizin huzuruna çıkacağız.

Türkiye'nin büyüyerek dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girmeyi hedeflediği bir dönemde mesleki eğitim konusunda atılan adım çok önemlidir.

Türkiye BM'ye bağlı UNESCO tarafından hazırlanan Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi'ne en çok eser kaydettiren ülkedir. Savunma Sanayii İcra Toplantısı'nda öncelik vereceğimiz huşuları belirledik, karara bağladık.

"ŞU ANA KADAR 163 MİLYAR LİRALIK MEVDUAT SİSTEME GEÇTİ"
Küçük sarsıntılarla yerle yeksan olan Türkiye fotoğrafı geride kalmıştır. Kendi hedeflerimizden kopmadan yolumuza devam edebiliyoruz. Bunun son örneğini son dönemde suni bir panik haliyle ortaya çıkan döviz dalgalanması hepimizin şahit olduğu bir olaydır. Açıkladığımız tedbir paketiyle panik havasını dağıttık.

Ekonomimizdeki hedefleri engellemek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz. Kur korumalı mevduat milletimizden yoğun ilgi gördü. Kur korumalı mevduata katılım 163 milyar TL olmuştur. Küresel sınamalara karşı hazırlıklı dönemden geçiyoruz.

"AÇGÖZLÜLÜK YAPANLARA HAREKET ALANI TANIMAYACAĞIZ"
Ülkemizin bir daha geçen aylardaki dalgalanmayı yaşamaması için gereken her türlü tedbiri alıyoruz. Aç gözlülük yapanlara hareket alanı bırakmamakta kararlıyız. Kısır hesaplarla hareket ederek, içinden geçtiği kritik süreçte ülkemize zarar verenleri affetmeyeceğiz.

"YILBAŞINDA YAPILAN ZAMLAR MÜMKÜN OLAN EN ALT SEVİYEDE"
Yılbaşından itibaren yapılan bu artışlar, mümkün olan en alt seviyede yapılmıştır.

AYRINTILAR GELİYOR..

Yorumlar (1)
Vatandaş 4 ay önce
28 şubat 1997 de yani 24 yıl önce olan postmodern siyasi bir darbe girişimi, Mesleki eğitime nasıl bir darbe vurmuş? Hadi vurmuş diyelim, Mesleki eğitimin nasıl bir karmaşık yapısı varmış, nasıl bir yıkıma uğramış da 24 yılda düzeltilememiş? İnsana sormazlar mı; alt tarafı bir 'mesleki eğitim' yani orta öğrenimde bir alan. Yüksek öğrenim değil, kaldı ki YÖK bile dizayn edildi bu ülkede. Hadi 24 yılın hepsi bizde mi geçti derler, 20 yılı yetmez mi? 2 atom bombası atılan, yerle bir olan, tazminat ödeyen Japonya 30 yılda eksiden süper güç oldu çıktı. 20 yılda 'mesleki eğitim' mi düzeltilmez? Gelelim 'zamlar az yansıtılmış' sözüne. Bir avrupa ülkesinden örnek vererek daha iyi anlatalım. Öncelikle avrupa da temel ihtiyaçlarda kar amacı güdülmez, ama bizde temel ihtiyaç maddeleri üretim dağıtımı özele satıldığı için ve özel demek de kar demek olduğu için 600-700 lira doğalgaz, 300-500 lira elektrik faturası ödemeniz hamdolsun! artık normal karşılanıyor. Bir hesaplama yaptık, İsviçre de 6 aylık elektrik faturası ortalama maaşın 30 da 1 ine denk geliyor. Bizde bu oran aylık evet yanlış duymadınız 1 aylık. 6 kat fazla ödüyorsun bir de en az zam yansıtılıyor diye sevinmemiz isteniyor.
20
açık