banner298

ERDOĞAN: "KONUT VE KİRA FİYATLARINI DÜŞÜRECEK YENİ HAMLEYİ PAYLAŞACAĞIZ"

banner297

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Konut ve kira fiyatlarının önüne geçecek yeni bir hamleyi milletimizle paylaşacağız." ifadelerini kullandı.

Genel 19.08.2022, 19:38
ERDOĞAN: "KONUT VE KİRA  FİYATLARINI DÜŞÜRECEK YENİ HAMLEYİ PAYLAŞACAĞIZ"

15 Temmuz Mahallesi'nde yürütülen projenin ilk etabında imar kısıtlılığı sebebiyle evlerini yenileyemeyen ve binaları risk altında bulunan vatandaşlar konutlarına kavuşacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Esenler'de "60.000 Konutluk Büyük İstanbul Dönüşümü Esenler İlk Etap Teslim Töreni " kapsamında önemli açıklamalarda bulundu.

"Yeni düzenlemeyi milletimizle paylaşacağız"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Konut ve kira fiyatlarının önüne geçecek yeni bir hamleyi milletimizle paylaşacağız." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"60 bin-70 bin kişinin katılımıyla bu muhteşem töreni yapıyoruz"
"Eğitimden kültür sanata, uluslararası etkinlikten milli bayramlarımıza kadar her anında İstanbulla birlikte olduk, birlikte oluyoruz. Esenler'de şuan 60 bin-70 bin kişinin katılımıyla bu muhteşem töreni yapıyoruz.

"Depremden sonra yıkılan tüm yerleri ayağa kaldırdık"
İki gün önce 17 Ağustos Marmara Depremi'nin 23. yıl dönümüydü, acısı yüreklerimizde hala ilk günkü gibi tazedir. O felaketin olduğu dönemde bu ülkenin iktidarında merhum Ecevit vardı. Deprem afetinde iktidar ne yaptı? Tamamen bittiler, tükendiler; fakat biz iktidara geldik tüm bu yıkılan yerleri ayağa kaldırdık.

"Şu ana kadar 3 milyon konutun dönüşümünü tamamladık"
Büyük bir kentsel dönüşüm çalışması başlattık. Amacımız ülkemizin hiçbir yerinde sağlıksız, metruk hiçbir yapı bırakmamaktı. Şehirlerimizi inşa ederken vatandaşlarımızı da mağdur etmedik. Yapı inşasında eski kötü alışkanlıkların önünü kestik. Şu ana kadar 3 milyon konutun dönüşümünü tamamladık, bu evlerde oturan 12 milyon vatandaşımız huzur içinde hayatlarını sürdürebilecekleri yuvalarına kavuşturduk.

"Önümüzdeki 5 yıl içinde 85 milyonun tamamını güvenli şemsiye altına almaktır"
TOKİ kanalıyla inşa ettiğimiz 1 milyon 170 bin konut sayesinde 5 milyon vatandaşımızın güvenli evlerde huzurla oturmasını sağladık.İnşallah hedefimiz önümüzdeki 5 yıl içinde 85 milyonun tamamını güvenli şemsiye altına almaktır.

"Milletimize ne söz vermişsek harfiyen yerine getiriyoruz"
Bu işler lafla olmaz, yalanla olmaz, çarpıtmayla olmaz. Bunun için milletimize ne söz vermişsek harfiyen yerine getiriyoruz. Ne aldatan olacağız ne aldanan. Depreme ve diğer afetlere hazırlık konusunda bu ilkeye tavizsiz şekilde bağlıyız. Aklın ve bilimin ışığında bu işlere esip gürleyenlere itibar etmemenizi rica ediyoruz.

"140 bin konut ve iş yerinin dönüşümü devam ediyor"
Geçmişte yaşadığımız acıları ve potansiyel tehditleri göz önüne alarak İstanbul'u kentsel dönüşümün merkezi haline getirdik. Bugüne kadar İstanbul'da 300 bin konutu dönüştürerek gerçekten zor bir işi gerçekleştirdik. Tarihi bir başarıya imza attık. Sahada 140 bin konut ve iş yerinin dönüşümü devam ediyor.

Yorumlar (0)
31
açık