EKMEK HEM KÜÇÜLDÜ HEM ZAMLANDI!

banner297

Manisa’da Manisa Ticaret ve Sanayi Odasına bağlı fırınlarda ekmek fiyatları 5 TL oldu. Gramaj ise 210’dan 200’e düşürüldü. Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne bağlı fırınlarda ise henüz zam kararı uygulanmadı. Manisa’da ekmek fiyatlarındaki belirsizliğin Esnaf Odaları Birliği’nin de alacağı zam kararıyla son bulması bekleniyor. 

Genel 14.12.2022, 09:06
EKMEK HEM KÜÇÜLDÜ HEM ZAMLANDI!

Manisa’da ekmek fiyatları yeni yıl bitmeden bir kez daha zamlandı. Ekmek üreticileri girdi maliyetlerindeki artışı gerekçe göstererek zam talebinde bulundu. Manisa Ticaret ve Sanayi Odası, zam talebine karşılık vererek ekmeğin gramajını 210 gramdan 200’e düşürürken, fiyatını da 4 TL’den 5 TL’ye yükseltti. 
Karar Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Filiz Kavaklı imzasıyla odaya üye fırınlara gönderildi. Geçen hafta sonu uygulamaya geçen yeni fiyat tarifesi kafaları karıştırdı. Nedeni ise yeni fiyatların sadece Manisa TSO’ya bağlı fırınlarda geçerli olması. Manisa’da Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na bağlı fırınlarda yeni fiyatlar tarife çıkmadığı ve valilik onayı olmaması nedeniyle uygulanamadı. 

ESNAF ODALARINA BAĞLI FIRINLAR BEKLEMEDE 
Manisa’da Esnaf ve Sanatkarlar Odası’na bağlı fırınlar yeni ve zamlı tarifenin bu hafta sonuna doğru çıkmasını bekliyor. Ancak valiliğin fiyatlara itiraz etme hakkı bulunuyor. 
Yeni tarifenin çıkmasıyla birlikte Manisa’daki tüm fırınlarda ekmeğin gramajı 210’dan 200’e düşecek, fiyatı da 1 TL zamlanarak 5 TL olacak. 
 
 

Yorumlar (9)
hasan 2 ay önce
Yazık be çok yazık sizin kazandığınız parayı kimse kazanmıyor.Garibanın bir ekmeği var onla yeterice oynadınız zaten denetimde yok.Vurun abalıya sopayı.Unutmayın bu dünyanın birde ötesi var ona göre.
Ozan ARİF 2 ay önce
Dıj güjler yapmıştır, yoksa bizim ehonomistimiz ehonomiyi mühemmel yönethiyor!
Göksel 2 ay önce
Hangi girdi maliyetleri artmış,un mu,nakliye mi, işçilik mi bi açıklasalar.
sermet 2 ay önce
haram olsun aldıkları para....ne zamlandı da zam yaptınız şerreffizler...
denetim 2 ay önce
3 harfliler gibi fırınlar da denetlensin. milletin bir ekmeği var ona da göz dikildi. fırsatçılara fırsat verilmesin.
Huysuz 2 ay önce
Fakirler çöpten toplar daha iyi
metin 2 ay önce
haketmiyorsanız haram olsun
adanalı 2 ay önce
aha yine şahlandık .
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın