DOKTORLAR GREVDE! OLAN YİNE VATANDAŞA OLDU 

banner297

Sağlık sendikası Hekimsen, doktorların 5-6, 17-18 ve26- 27 Mayıs tarihlerinde grev yapacaklarını açıklamıştı. Bugün ve yarın Türkiye genelinde olduğu gibi Manisa’da da doktorlar greve gitti. Olan ise yine hastane kapılarında bekleyen vatandaşlara oldu.  

Genel 17.05.2022, 14:29
DOKTORLAR GREVDE! OLAN YİNE VATANDAŞA OLDU 

Sağlık sendikası Hekimsen, doktorların 5-6, 17-18 ve26- 27 Mayıs tarihlerinde grev yapacaklarını açıkladı. 6 gün sürecek olan grev kararı Hekimsen'in sosyal medya hesabından duyuruldu. Açıklamada "Mayıs ayında tüm Türkiye'de meslektaşlarımızla birlikte 6 gün iş bırakıyoruz. Tükenen sabrımızla, mesleğimizin itibarı için söz değil icraat bekliyoruz." ifadelerine yer verildi.
Bugün yine grev nedeniyle hastanelerde bazı doktorlar görevini yapmadı. Daha önceden randevu alan, hastaneye giden bir çok vatandaş tedavisini yaptırmadan geri döndü. Görev yağan polikliniklerin önünde ise uzun hasta kuyrukları oluştu. 
Vatandaşlar hükümetle hekimler arasında devam eden sorunun biran evvel çözülmesini istiyor…  

Yorumlar (8)
Manisalı 2 ay önce
Madem sendika grev kararı aldı da, bu milletin niye haberi yok? Az önce randevu aldığım hastaneden eli boş döndüm, yüzlerce insan gelip geri dönüyor. Burada hekimlerin zerre suçu yok. Haklarını kullanıyorlar. Peki suçlular kim? Kamuoyuna grev başlamadan bilgi vermeyen Sendika, grevden haberi olup kamuoyuna bilgi vermeyen idare, valilik ve sağlık bakanlığı, bu haberi grev başladıktan 6 saat sonra haber yapan basın...
Tam Manisali 2 ay önce
haydi herkes greve mesela Belediye Su işleri grev yapsın, tüm barajlar kapansın millet susuz kalsın.Mesela aşçılar grev yapsın, herkes aç kalsın. Yada ne bileyim pompacılar grev yapsın, kimse araçına benzin alamasın.Bu nedir yaw, Ayıptır günahtır.Bir tane doktor çıkıp, yahu bugun fakir fukaraya hizmet edeyim Allah rızası için demezmi,herkes milletten hıncını çıkarsın.ne güzel memleket.
Demez 2 ay önce
tabiki de demez dememeli Türkiyede ilk % 5 lik dilimde olan en başarılı insanlar Tıp kazanıyor 6 yıl okuyup pretisyen oluyor mecburi hizmete gidiyor sonra dünyanın en zor sınavına giriyor TUS kazanırsa 4 yıl daha okuyor tekrar mecburi hizmet e gidiyor. Bu arada hastalar tarafından dava edilip tazminat talep ediliyor hem ööyle böyle değil 300 bin 700 bin gibi rakamlar la aylık maaşları nedir bu adamların bodro da görülen 7- 8 bin birde ekle döner sermaye toplam 13-14 bin aylık. Oto tamircisi bile araca yıllık bakım yapıyor araç başına 500 tl el emeği alıyor. Kaç para araç bakım yag filtre 3500-4000 tl. Adam hakkını şistiyor. Haklarını yiyenlere haram olsun. Demez tabiki arabanı tamir ettirdiğinde diyormu tamirci doktor aç mı kalacak çocuğunu nasıl yetiştirecek. sen de okusaydın gece gündüz çalışsaydın da doktor olsaydın. liseden sonra 10 yıl daha okuyor hemde öyle 50 - 100 tl lik kitaplar ile değil 2-3 bin tl lık kitaplar ile. hey yavrum hey konuşmak kolay.
Manisalı 2 ay önce
Hemen algı yapmayalım, ben şahsen elim boş dönmeme rağmen, sağlık çalışanlarının haklarının gasp edildiğini, taaa pandemi döneminden bu yana 'Hakları ödenmez' deyip ödenmediği! gün yüzü gibi açıktır. Haklarını aramaları elzemdir. Öyle grev yapılırken herkes her yeri kapatmıyor, acil durumlar için zorunlu birimler açık kalıyor. Bu gün doktorlar grevde olmasına rağmen işlerinin başındaydı, acil olanlara baktılar, örneğin bugün hastanelerde yüzlerce binlerce asker vardı, askerlerin toplu muayene işlemleri yapıldı. Sen daha grevin ne olduğunu ve bugün grevin nasıl yapıldığını bilmeden, sağlık çalışanlarını haYin ilan edercesine ''hizmet, Allah rızası, hınç...'' gibi terimlerle yorumluyorsun. Birileri ülkeyi cayır cayır soyarken, hak arayan insanlara saldırmak hiç ahlaki değil. Bıktı Millet sizin bu haYin edebiyatınızdan, bi düşün artık bu ülkenin yakasından.
Arzu 2 ay önce
Sorun devletin doktorlara ve sağlık çalışanlarına manevi ve maddi haklarını vermemesi. Doktorlarımız yurtdışına gitmeyi düşünüyor. Yarın çocuğunuzun acil ameliyat olması gerektiğinde, ciddi durumlarla karşılaştığınızda durumun vehametini daha iyi anlarsınız.
Fatih 2 ay önce
Sistemi bozdular al sana itibar
Vatandaş 2 ay önce
Sonuna kadar haklılar. Alkışlıyorum. Haklı olan herkes anayasa nin verdiği yetkiyi kullanmaları taraftarıyım.saygilar.
BURHAN 2 ay önce
Herkes olayı kendi açısından değerlendiriyor. Bu Doktorların sorunu ne diye soran yok. Sağlık ta getirilen performans için Doktorlar grev yaparken yandan yandan seyreden vatandaş, randevu için gittiğinde doktor bana 5 dk zaman ayırmadı diye şikayet ediyor. Sorun sadece ücret değil, çalışma şartlarının da düzeltilmesi gerekmektedir. Geliyor gelmekte olan deyip bunlarda geçecek diyerek sabırla sandığın önümüze gelmesini bekleyeceğiz.
24
açık