Doktorlar 15 Haziran'da grevde  

banner297

TTB'den 15 Haziran doktor grevine ilişkin son dakika açıklaması geldi ve vatandaşlara önemli bir çağrı yapıldı.

Genel 14.06.2022, 22:06 14.06.2022, 22:22
Doktorlar 15 Haziran'da grevde  

Doktorların 15 Haziran'daki grevi hakkında son dakika açıklaması.
Türk Tabip Birliği tarafından bir açıklama yapıldı ve 15 Haziran'daki doktor grevi için destek istendi.
Bugün yayımlanan duyuruda, sağlık sektörünce son dönemlerdeki sorunlara değinildi ve "Yıllar boyunca sorunların artarak çığa dönüştüğü mevcut sağlık sisteminin içinde, sağlık hizmeti üretmeye çalışanlar olarak sabrımız tükendi! Toplumun sağlığı yerine şirket kârını önceleyen sağlık politikalarının ürünü olan Sağlıkta Dönüşüm Programı, bizleri her gün yeniden boğarken, sizlerin de nitelikli sağlık hizmetinden mahrum kalmanıza neden olarak sağlıkta yıkımı getirmiştir." ,ifadeleri kullanıldı. 
Açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:
"Bu sıkışmışlıkta biraz nefes alabilmek, insanca yaşayabileceğimiz koşulları oluşturmak için sağlıkta şiddetin sona ermesi, sağlığımız için uygun çalışma koşulları ve bizi yoksulluğa mahkûm etmeyen ücret taleplerimizi her defasında dile getirdik. Taleplerimiz sadece bizim için değil, sizin de nitelikli sağlık hizmeti almanızı sağlayacak taleplerdir. Aylardır bu taleplerimizin gerçekleştirilmesi için sesimizi duyurmaya çalışıp, eylemlerimizi sürdürürken; siyasi iktidar hayatta kalmakta bile zorlandığımızı görmesine rağmen, algı yönetimi ve oyalama taktiklerinde ısrar etti. Oysa COVID-19 pandemisinin en ağır yaşandığı süreçlerde olduğu gibi şimdi de sağlık sisteminin yükünü çeken bizlerin taleplerini yerine getirmek zor değil; ama bu, bir nebze olsun gerçekleşmedi.
Şu an Meclis’te görüşülen; Aralık 2021’de Meclis’e getirilip hızla geri çekilen düzenlemeden daha geride olan ve emeğimize hürmetsizliğin açık bir göstergesi olarak gördüğümüz yasa teklifini asla kabul etmiyoruz. Hakkımız olanı alana kadar da susmayacağız. Bu nedenle yarın (15 Haziran 2022) tüm sağlık kurumlarında G(ö)REV’deyiz. Her G(ö)REV etkinliğinde olduğu gibi her yaştan acil hastaların, diyaliz hastalarının, yoğun bakım hastalarının, acil gebelerin muayene ve tedavi işlemleri devam edecek; COVID-19 veya COVID-19 şüphesi ile sağlık kurumlarına yapılacak başvurular geri çevrilmeyecektir.
Yarın, acil durumlar dışında sağlık kurumlarına başvurmayarak bize destek olmanızı istiyoruz. Taleplerimizin gerçekleşmesi, sağlıksızlık değil sağlık üreten bir sağlık sistemini birlikte inşa edebilmek için el ele olalım.
Emek bizim, söz bizim; bu G(ö)REV hepimizin."
ACİL DURUMLAR DIŞINDA HASTANELER YOK
Açıklamada, "Yarın, acil durumlar dışında sağlık kurumlarına başvurmayarak bize destek olmanızı istiyoruz. Emek bizim, söz bizim; bu G(ö)REV hepimizin!" denildi.
15 Haziran tarihinde hastanelerde poliklinik hizmeti verilmeyecek. Sadece aciller açık olacak.

Yorumlar (4)
Ibrahim 2 hafta önce
Zar zor randevu almisim. Isimden izin almisim. Kusura bakmayin grevinize destek veremem.
metin 2 hafta önce
tuzu kurular bu ülkede 4253 liraya çalışan var
Adalet 2 hafta önce
Metin arkadaşa: Tuzu kuru dediğin kişiler senden muhtemelen 15 sene daha fazla okumuşlardır.
Sabahattin 2 hafta önce
Doymak bilmedinizmbiraz da şükretmesini bilin,
24
açık