Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bülent Arınç'ın açıklamalarına tepki

banner297

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bülent Arınç'ın şahsi ifadelerinin Cumhurbaşkanı ve hükümet ile ilişkili haline getirilemeyeceğini söyledi.

Genel 22.11.2020, 14:45 22.11.2020, 14:54
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bülent Arınç'ın açıklamalarına tepki
banner388

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Son günlerde bizimle asla ilgisi olmayan, kimi bireysel açıklamalarla yeni bir fitne ateşi yakılmaya çalışıldığını görüyorum. Velev ki geçmişte birlikte çalışmış olsak bile, hiç kimsenin şahsi ifadeleri, Cumhurbaşkanı ile hükümetimizle partimizle ilişkili hale getirilemez.

Bizim ne dediğimiz, nereye gittiğimiz bellidir. İstikametimizde değişiklik yoktur.

Kobani katliamının failleri, hiçbir zaman Tayyip Erdoğan tarafından, dava arkadaşları tarafından asla ve asla savunulamaz." dedi.

Erdoğan, “Terör örgütleri ile el ele, kol kola, omuz omuza Ankara'dan İstanbul'a yürüyenlerle biz birlikte olamayız” açıklamasında bulundu.

Erdoğan’ın konuşması Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi (YİK) Bülent Arınç’a yanıt olarak değerlendirildi.

BÜLENT ARINÇ NE DEMİŞTİ

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi (YİK) Bülent Arınç, Habertürk TV’de tartışma yaratacak açıklamalar yaptı.

Tutuklu HDP Eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş ve tutuklu iş insanı Osman Kavala için “Tahliye edilmeleri lazım” açıklamasını yaptı.

Arınç’ın, “Ben, Cumhurbaşkanı ve adalet bakanı adaletten yanayız. biz adil yargılama istiyoruz. Ancak hakimler yanlış yapıyor. Uyarıyorum, yakın gelecekte onlar zarar görür” demesi ise dikkat çekti.

Yorumlar (1)
Recep 11 ay önce
Pardon bu arıncı ak partide niye tutuyorlar?
24
açık