CHP'Lİ ÖZGÜR ÖZEL’DEN GÜNDEMİ SARSAN İDDİALAR! 8 BİN TROLÜ VAR, KAMUDAN İHALE ALIYORLAR

banner297

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanı Emin Şen’in sahibi olduğu SM360’ın ve ortağı olduğu 'Native Şirketi'nin sosyal medya yönetimi için çeşitli bakanlıklar ve kamu kurumlarından aldığı yüzbinlerce dolarlık ihaleler alındığını iddai etti. Süleyman Soylu'nun 8 bin kişilik bir trol ordusunun olduğunu belirten Özel, Emin Şen'in Jandarma Genel Komutanlığı ve Türk Polis Teşkilatı'nın sosyal medya hesaplarından paylaşım yaptığını aktardı. Emin Şen’den açıklama geldi: “Özgür Özel dersini iyi çalışmamış.” 

Genel 12.01.2023, 21:36
CHP'Lİ ÖZGÜR ÖZEL’DEN GÜNDEMİ SARSAN İDDİALAR! 8 BİN TROLÜ VAR, KAMUDAN İHALE ALIYORLAR

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM'de düzenlediği basın toplantısı ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu dosyasını açıkladı.
Özgür Özel'in açıkladığı dosyanın kritik ismi Emin Şen... Özel, Emin Şen'in bakan müşaviri olarak görev yaptığını bildirirken, 4 Ekim 2016'dan itibaren Süleyman Soylu'nun danışmanı olduğunu kaydetti.
Özel, Emin Şen'i, Süleyman Soylu'nun il il dolaşıp trollük dersi verdirdiği kişi olarak tanımlıyor. Özel'in aktardığına göre Emin Şen'in sahibi ve yönetici olduğu 'SM360 Ajans' ve ortağı olduğu 'Native Teknoloji' isimli şirket bulunuyor. Özel, Devlet Memurları Kanunu'nun bakan müşavirlerini şirket sahipliği ve şirket yöneticiliği görevinden men ettiğini, dolayısıyla bakan müşavirinin şirket sahibi olmasının suç olduğu belirtti.
Buna göre, Şen'in sahibi olduğu SM360 Ajans'ın eski ortakları arasında Neslihan Er Oğur ve Mücteba Kılıç bulunuyor. Mevcut çalışanlar arasında ise Emin Şen'in kardeşi Ömer Enis Şen var.
Özel, eski ortaklardan Mücteba Kılıç için Gülen yapılanmasının lideri Fetullah Gülen'in alnından öptüğü kişi olarak bahsetti. Özel, "Bir bakan müşavirinin şirketinin olduğunu, eski ortaklarının genç siviller olduğunu, 2010 referandumunu yönetenler olduğunu, ortakların gittiğini, kendisinin kaldığını gördük" ifadelerini kullandı.
Emin Şen'in ortağı olduğu bir diğer şirket ise Native Teknoloji... Şirketin ortakları arasında Erkan Gül ve Burak Gül isimleri bulunuyor.
SMA360'ın bakanlık ve kamu kurularından aldığı ihaleyi açıklayan Özel, şunları söyledi: "Bunlar bizim müşterimiz ya da müşterimizdi diyorlar. TÜBİTAK, Eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı, Uluslararası Göç Filmleri Yarışması, Erdoğan Gönüllüleri, oğlanın ETNA spor vakfı, damadın Teknofest'i, Soylu'nun kendisi, Fatma Şahin, Soylu zamanında işlerini yaptığı Çalışma Bakanlığı, Soylu zamanında işlerini yaptığı polis teşkilatı ve jandarma..."
"Bu şirket ya da ortak olduğu Native kamuyla iş yapmış mıdır diye bakalım. 418 bin dolarcık! İçişleri Bakanlığı AKP'li belediyelere bu konuda hizmet alın diye, 418 bin doları alıp geçiyorlar" diyen Özel, "Buzdağının küçük kısmında 23 milyon TL'lik bu şirkete verilmiş ihale gördük. Buna İçişleri'nin kendisinin bakanlığın özel durumunda dolayı doğrudan hizmet satın alımıyla ilgili kolaylaştırıcı yönetmeliğini de eklediğinizde 2020-21-22 yılında inanılmaz ve denetimsiz para akışı olduğunu göreceğiz" ifadelerini kullandı.
Ebabil Harekatı Telegram kanalı hakkında da bilgi veren Özel, "Eminimsi'nin (Emin Şen'in sosyal medya hesabının kullanıcı adı) yönettiği kanallar bunlar. Ebabil Hareketi, Derin Kuvvetler, İBB Kandil kadrosu hesaplarının yönetildiği gizli kanal ve orada hazırlanan içeriklerin 8 bin sosyal medya trole servis edilen bilgiler" dedi.
"Ebabil kuşları, Süleyman Soylu'nun trol ordusudur" diyen Özel, "Ama maaşını kendisi değil İçişleri Bakanlığı, eski dönemde Çalışma Bakanlığı, bakanlıkların bağlı kuruluşları ve birkaç tane belediye yapmaktadır" ifadelerini kullandı.
Özgür Özel'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:
"Soylu'nun trol orduları nasıl oluşmuş, yönetiliyor diye bakarken bir isimden bahsedeceğim: Adı Emin Şen...
Emin Şen, 4 Ekim 2016'dan itibaren bakan danışmanıdır. Süleyman Soylu'nun il il dolaşıp trollük dersleri verdirdiği kişidir. Soylu, AK Parti'de teşkilatlardan sorumlu yardımcıyken...
Geriye gidildiğinde Soylu'nun teşkilata talimatıyla her ilçede gençlik kolları düzeyinde sosyal medya eğitimi adı altında trollük eğitiminin verildiğini bütün hesaplardan teyit edebilirsiniz. Biz ne zamandır birlikteler dediğimizde, sosyal medya üzerinde o zamanlar FETÖ ile irtibatını koparmadığında bu fotoğraf üzerinden de atışmışlar, biz kendisini Trabzon milletvekilleri ile 2013 yılında muhtemelen Trabzon'da bir değerlendirme toplantısında görüyoruz. "Eminimsi" bilgisayarın mouseunu kullanıyor, Soylu ile vekillerle bir sunum izliyorlar. 2020'de birlikteler, Kültür Bakanlığı ile yaptıkları bir kamu spotu çekimi için de birlikteler.
Peki, bu Emin Şen'in ticari bir tarafı var mıdır deyince "olmaz" demeniz lazım. Çünkü açık bir şey var. Devlet memurları kanunu madde 28: Devlet memurları gibi bakanların müşavirleri de devlet memurlarının şirket kurma yasaklarına ve şirketin türü ne olursa olsun yönetici olma yasağına tabidir. Yine de bakalım...
Emin Şen'e ait Native Teknoloji diye bir firma göreceğiz. Kendisine ait olan, yöneticisinin de kendisi olduğu bir şirket. Bu şirkette Erkan Gül, Emin Şen ve Burak Gül var.

Bir şirket daha var ki, 2010 yılında Emin Şen tarafından kurulmuş, bugüne kadar hep hissedarı ve yöneticisi. Devlet Memurları Kanunu, bakan müşavirlerini bu işten men ediyor ama 12 yıldır bu suçu işliyor. 12 yıldır ortakları var. Hasan Parlak, Neslihan Er Oğur, Mücteba Kılıç... Sonra bir şey olmuş ortaklardan ayrılmışlar. Bahsettiğim isimler FETÖ'cü Turgay Oğur, darbeden sonra eşiyle Güney Afrika'ya kaçmış ve oradaymış. Diğer ortak, Gülen'in alnından öptüğü Mücteba Kılıç. Ona, 2018'de Hamza Dağ ve Erdoğan imzalı AK Parti Siyaset Akademisi sertifikası da vermişler. Şirketin bu ortakları yanından ayrılmışlar, beyefendi 2 yıl 8 ay hapis yatmış sonra sertifikalanmış, sonra sırra kadem basmış. Bu arkadaşların ortak özellikleri FETÖ'nün sosyal medya ve gençlik kampanyalarını yöneten genç siviller hareketinin yöneticileri ve genç siviller derneğinin yöneticileri ve üyeleri.
Bir bakan müşavirinin şirketinin olduğunu, eski ortaklarının genç siviller olduğunu, 2010 referandumunu yönetenler olduğunu, ortakların gittiğini, kendisinin kaldığını gördük.
KAMUDAN ALINAN İLHALELER
O şirketlerden birinin adı SM360 Ajansı. Kendi sitesinde referansları var. Bunlar bizim müşterimiz ya da müşterimizdi diyorlar. TÜBİTAK, Eski Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı, Uluslararası Göç Filmleri Yarışması, Erdoğan Gönüllüleri, oğlanın ETNA spor vakfı, damadın Teknofest'i, Soylu'nun kendisi, Fatma Şahin, Soylu zamanında işlerini yaptığı Çalışma Bakanlığı, Soylu zamanında işlerini yaptığı polis teşkilatı ve jandarma...
2016'da, SM360'a 644 bin dolarlık iş verilmiş. Soylu, neredeyse Native'in ve Emin Şen'in şirketlerinin, SM360'ın ihalelerine bakın dönem olarak ya Soylu'nun bakanlığı ya da bakanlığın talimatı ile belediyelerin aldığı işler olduğunu göreceksiniz.
Buzdağının küçük kısmında 23 milyon TL'lik bu şirkete verilmiş ihale gördük. Doğrudan hizmet alımında ise inanılmaz bir para akışı olduğunu görüyoruz. Bu arkadaşlar ne iş yapıyorlar? Sosyal medya yönetimi yapıyorlar, parayı buradan buluyorlar. Bu paraları dağıtıyorlar. Dağıttıkları ne işler yapıyor?
"EBABİL HAREKATI TELEGRAM KANALI"
Ebabil Harekatı Telegram kanalı: 25 tane yöneticinin kendi içlerinde verdikleri kararı göreceksiniz. Biz Lut kavmiyiz, Ebabil kuşları perişan edecek ya...
Eminimsi'nin yönettiği kanallar bunlar. Ebabil Hareketi, Derin Kuvvetler, İBB Kandil kadrosu hesaplarının yönetildiği gizli kanal ve orada hazırlanan içeriklerin 8 bin sosyal medya trole servis edilen bilgiler.
Ebabil Harekatı'nın 8 bin tane trolü itibar suikastine başlıyor. Ekrem İmamoğlu için hazırlanıyorlar. Yalanı buluyorlar, 8 bin trole talimat veriyorlar. Ebabillerden biri de Alpay Özalan.
Bu 'Ebabiller' kurmayları, benim burada bürosu olan bir ajansa kendi evimin çalışma odasında pandemi sırasında yaptığım bir canlı yayını aralarında konuşup, 'Kuzey Irak'ta yayın yapan bir kanal kullanmış, konukları sık sık Özgür Özel ve Tanrıkulu diye yayalım' diyorlar.
Ali Mahir Başarır'ı "satılmış" kelimesi ile TT yapmak istemişler. Son günlerde yine Türkkan ve Başarır'a sayısız hakaret.
Ebabil hareketinde İsmail Çataklı da destek gören bir isim.
JANDARMA VE EMNİYET'İN SOSYAL MEDYA HESABI
Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu'nun Hacer Foggo ile birlikte, AK Parti'nin uyuşturucu ile mücadelede baronların Türkiye'de çatışır hale geldiği, sokakların torbacı dolu olduğu ve AKP siyasetinin sorumluluğunun hatırlatan videoyu biliyorsunuz. Buna bir cevabı AKP verir, eleştirilen Soylu verir...
Cevap nereden verilmiş? Jandarma Genel Komutanlığı ve Türk Polis Teşkilatı... Font, noktalamalar... Aynı iPhone'dan atılmış. Eminimsi'nin telefonunda kaç hesap var bilinmez ama bu ikisinin tweetlerini aynı telefondan atacak yetkinlik var. Kullanıcı değiştirince Jandarma oluyor, değiştirince Emniyet'in yerine geçiyor.
Bu tweetleri sizin benim paramla belediyelerden aldığı ihalelerle, Soylu için oluşturulmuş bir troll ordusunun başkomutanı, polis ve jandarmamıza biz Soylu'yu eleştirdiğimizde polisi ve jandarmayı kalkan ediyor. Koca polis teşkilatı, jandarma bunu yapar mı? 8 bin trolle kaynak pompalıyorlar.
Ebabil kuşları, Süleyman Soylu'nun trol ordusudur. Ama maaşını kendisi değil İçişleri Bakanlığı, eski dönemde Çalışma Bakanlığı, bakanlıkların bağlı kuruluşları ve birkaç tane belediye yapmaktadır.
BAKANLIĞA YANIT
İçişleri Bakanlığı'nın sayfasında göreve başladığı tarih yazıyor. 2020 yılına kadar... Hala sitesinde var. İçişleri Bakanlığı'nın müşaviri!
"BİLGİLERE NEREDEN ULAŞTINIZ?" SORUSUNA CEVAP
Bir vatansever ulaştırıyor belki bana. Süleyman Soylu diyor ya 'Bir vatansever çıkıp belge ulaştırırsa' diye... Bir vatansever de bize ulaştı. Biz Süleyman Soylu'ya çatlayan ar damarı kadar yakınız.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun danışmanı Emin Şen, CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in açıklamalarıyla ilgili konuştu.
ŞEN’DEN AÇIKLAMA: ÖZEL DERSİNE ÇALIŞMADAN ÇOK BÜYÜK HATA YAPTI
Odatv'den Uğurcan Biçer'e konuşan Emin Şen, bakanlık müşaviri olmadığını, Soylu'ya danışmanlık verdiğini söyleyerek avukatlarının detayla bir açıklama yapacağını bu konuda hazırlıklar yaptığını ifade etti.
Şen'in açıklaması şöyle:
"Ben bakanlık müşaviri değilim. Komple faturaların önemli kısmı başka şirketlere ait. Avukatım hazırlık yapıyor. Süleyman Soylu'ya danışmanlık verdiğim doğru. Resmi müşavirlik, memurluk yaptığım iddiaları doğru değil. Söylediklerinin hemen hepsi hezeyan. Bu arada yanlış bir şey yaptı. Başka bir şirketin faturalarını koydu. Koyduğu faturaların çoğu CHP'li belediyeler. O şirketler de açıklama yapacak. Özgür Özel dersine çalışmadan çok büyük hata yaptı. Müsaade ederseniz avukatlarım hazırlık yapıyor."
ÖZGÜR ÖZEL’DEN YENİ AÇIKLAMALAR 
Öte yandan sosyal medya hesaplarından açıklamalarına devam eden Özgrü Özel, “Basın toplantımıza başladığımızda Emin Şen, atanma tarihi de belli olan bir bakan müşaviriydi... Basın toplantımız bittiğinde Emin Şen'in sayfasına ulaşılamıyordu. Şimdi de atanma tarihi kaldırılarak Bakan Danışmanı olmuş!” dedi. 

Yorumlar (1)
aliya jorens 4 hafta önce
Bunlar Allah tan ta mı korkmuyor/inanmıyor ?