CHP İL BAŞKANI’NDAN BAŞKAN ERGÜN’E ELEŞTİRİ 

banner297

CHP İl Başkanı Semih Balaban, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Sarıgöl ziyaretini eleştirdi.   

Genel 01.07.2022, 16:08
CHP İL BAŞKANI’NDAN BAŞKAN ERGÜN’E ELEŞTİRİ 

CHP İl Başkanı Semih Balaban açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Halkın oylarıyla seçilen bir büyük şehir belediye başkanı vatandaşın sıkıntısını, sorununu sormak yerine iğne-iplik dağıtıyor. Özellikle sayın Ergün’ün esnaf ve vatandaş ziyaretinin görüntülerini sosyal medyadan üzüntüyle izledim. Birçok esnafa ve vatandaşa uzaktan selam veriyor, kimisinin ise sadece elini sıkıp geçiyor. Birçok vatandaşımıza ise sadece iğne-iplik dağıtıyor. Bunun anlamı ve manası nedir? Ekonomik sıkıntı çeken vatandaşa sanırım bu iğne ve iplikle cebinde büyüyen deliği dikersin mi demek istedi. Çünkü zamlardan sonra ekonomik dar boğazın içine giren vatandaşın cebindeki delik giderek büyüyor. Halk geçim derdinde, sayın Ergün iğne-iplik peşinde.”
CHP’li Balaban açıklamasının son kısmında, AK Parti’nin ve MHP’nin sahaya inerek halkın sıkıntısını sormaktan korktuğunu belirterek sözlerini şu cümlelerle sonlandırdı: “Biz her zaman söylüyoruz. Sahaya inin ve halkın sıkıntısını sorun diye. Ama nedense sahaya inmekten çekiniyorlar. Sahaya inenlerde vatandaşın, esnafın ve çiftçinin sıkıntısını sormak yerine iğne-iplik dağıtıyor. Çünkü soramıyor. Sorduğu zaman büyük bir tepkiyle, isyanla karşılaşacak. CHP olarak sahaya indiğimizde vatandaşımıza iğne-iplik dağıtmıyoruz. Toplumun her kesiminin sıkıntısı dinleyip, onların sesi olmaya çalışıyoruz. İğne-iplik dağıtarak tekrar seçim kazanacağını zannederler bu hayale kapılmasın. Artık bu tür aktivitelerle seçim kazanma dönemi bitti. Milletimiz o iğne ve iplikle en büyük dikişi sandıkta atacak.”
 

Yorumlar (1)
Adem ona 2 ay önce
Eleştiri kardeşim git kendi evinin önünü temiz le ilk önce Saruhanlı da 7 meclis üyesi arkadaşlar neden istifa etti CHP den son anda ikna ettiniz çık açıkla yigitsen ilçe başkanı arkadaş ile gece gündüz neden Z... kavga ediyor
40
açık