BÜYÜKŞEHİR VE ŞEHZADELER NORMALLEŞME SÜRECİ İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ YAPIYOR

Koronavirüs tedbirleri kapsamında uzun bir aradan sonra yarın camiler yeniden ibadete açılacak. Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik,  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü ile bir araya gelerek, iki belediyenin bu süreçte alacağı tedbirleri ve ileriki günlerde birlikte yapacağı çalışmaları değerlendirdi.

GENEL 28.05.2020, 15:25
BÜYÜKŞEHİR VE ŞEHZADELER NORMALLEŞME SÜRECİ İÇİN GÜÇ BİRLİĞİ YAPIYOR

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik,  Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü ile bir araya gelerek, koronavirüs kısıtlamaları sonrasında başlayan normalleşme sürecine ilişkin iki belediyenin yapacağı çalışmaları değerlendirdi. AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Mehmet Emin Çipiloğlu’nun da hazır bunduğu görüşmede, Şehzadeler Belediyesi ile Manisa Büyükşehir Belediyesi arasındaki işbirliği masaya yatırıldı.

Başkan Çelik, Şehzadeler Belediyesi ile Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin uyum içinde çalıştığına dikkat çekerek şöyle konuştu; “Malumunuz yarın camilerimiz Cuma namazı ile tekrardan ibadete açılıyor. Bu kapsamda daha önce bir görüşme gerçekleştirdik. Şehzadeler ilçemizdeki camilerimizi ekiplerimiz kendi aralarında paylaştılar. Camilerimizin bir kısmında yapılacak olan temizlik ve dezenfekte çalışmalarını Manisa Büyükşehir Belediyemiz üstlendi. Bir kısmında da Şehzadeler Belediyesi olarak biz bu çalışmaları yürütüyoruz. İnşallah en güzel şekilde, huzur içinde tedbirlere riayet ederek yarın uzun bir aradan sonra ilk Cuma namazımızı kılmış olacağız.  Gerek pandemi sürecindeki gerekse diğer hizmetlerimizde olsun sürekli fikir alışverişi içerindeyiz. Destekleri, katkıları ve   yaptıkları hizmetler için Manisa Büyükşehir Başkanvekilimiz’e, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’e hemşehrilerimiz adına teşekkürü bir borç biliyorum.” şeklinde konuştu.

Yeni hizmet binasına taşınan Şehzadeler Belediyesi’ne hayırlı olsuna daha önce gelemediğini,  ancak her konuda telefonla Başkan Çelik ile görüştüklerini ve yaşanan problemlere çözüm bulduklarını kaydeden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Güzgülü ise şöyle dedi; “Camilerin açılmasının ardından, lokanta ve kahvehanelerimizin açılması gündemde. Manisa Büyükşehir Belediyesi olarak ilçe belediyelerimiz ile bunları görüşüyor, esnaf ve vatandaşlarımıza yardımcı olma planları yapıyoruz. Yarın camilerimizde yaşanabilecek sorunları çözmeye çalışıyoruz. Zor günleri bu şekilde atlatacak inşallah çok daha güzel günler göreceğiz”. 

Yorumlar (2)
Corona 3 ay önce
boşuna uğraşmasınlar. millet normale çoktan dönmüş. perşembe pazarında korkunç bir kalabalık vardı bugün.yürümekte zorlandım. kapıda maske dağıtan bir zabıta, bir de yanında o kadar. 4 adette bekçi. sanırım onlarda yorulmuş dinleniyordu. sokak araları her yaş grubundan çocuklarla dolu. bütün çarşıda her köşe başında yerlerde kiraz satıldı. daha önce de mevsime göre çilek. Sokaklarda ki ve pazarda ki kalabalıklardan sonra camileri açmaya çok geç bile kalındı. Cimere kadar yazacağım. Manisa da salgın bitmez.
İLKER 3 ay önce
Acizliğin güçbirliğimi
22
açık