BERBER VE KUAFÖRLERLE İLGİLİ YENİ KARAR 

banner297

Manisa Valiliği daha önce pazartesi izin yapması kararlaştırılan kadın kuaförleri ve güzellik salonlarının da berberler gibi pazar günü kapalı olmasına karar verdi. 

Genel 27.09.2022, 09:04
BERBER VE KUAFÖRLERLE İLGİLİ YENİ KARAR 

Manisa’da bir süredir tartışma konusu olan berber ve kuaförlerin kapalı olacağı gün kararında değişikliğe gidildi. Geçtiğimiz hafta berberlerin pazar günü, kadın kuaförleri ve güzellik salonlarının ise pazartesi kapalı olması kararlaştırılmıştı. Manisa Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Adem Şahin ise bu duruma itiraz etmişti. 
Karar gözden geçirildi. Başkan Adem Şahin yeni düzenlemeyi şöyle duyurdu:  “Manisa Valiliği Ticaret İl Müdürlüğü’nün almış olduğu karar ile 01. 10. 2022 tarihi itibariyle Berberler, Kuaförler ve Güzellik Salonları pazar günü kapalı olması yönünde karar alınmıştır. Karara uymanızı tavsiye eder aksi takdirde açık olan işyerlerine cezai işlem uygulanacaktır.  Pazar günleri gelin grubu izin alarak hizmet verebilecek.  Yılbaşı, Eğitim öğretim ve dini bayramlar haftası açık olacağız.” 
 


 

Yorumlar (6)
a.g 3 ay önce
böyle bir karar alınır mı manisa da zaten fabrikalarda 12 saat çalısılıyor insanların bir pazar günü var adam kuaföre gitse kapalı nasıl bir karar alıyorsunuz şasıyorum sizlere
Öz Manisalı 3 ay önce
Tek kelime ile soyliyem Allah sizi kahretsin kime ne isteyen açar isteyen açmaz sadece pazar günü çalışmayan bir sürü insan var çalışmadığı tatil günü izinliken tıraş olacak ne yapmak istiyorsunuz yapın bakalım bu insanlar bunu unutmiyacak 2023 sizi ve sizin gibi bir zihniyeti sandığa gömmek boynumuzun borcu olsun
Misafir 3 ay önce
Bırakın çalışmak isteyen çalışsın çalışmak istemeyen açsın dükkanını yok gelin grubu damat grubu an serbest miş ekip kurup saha da denetime mi çıkartacaksın Manisa da insanların çoğu çalışan kişiler ne zaman fırsat bulursa olsun tıraşını
45,5 3 ay önce
Böyle saçma bir kararı alan yöneticileri tebrik ederim. 6 gün fabrikada çalışan vatandaş işinden izin alıp mı tıraş olacak acaba ?
aa 3 ay önce
ne alaka çok boş bir karar
Vatandaş 3 ay önce
Bunlarda Para Bol Galiba. Pazar Günü berber mi kapatılırmış herkes pazar günü evinde pazar günü traş olabilir. Bizde evde Hanım berbere makina ile traşa devam.