BAŞKAN ERYILMAZ, “GÖZ GÖRE GÖRE ÖDEMELER DENGESİNİ BOZUYORLAR”

banner297

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, cari açık verilerine ilişkin açıklama yaptı. Başkan Eryılmaz, “Göz göre göre ödemeler dengesini bozuyorlar, Türk milletine ihanet ediyorlar” dedi.

Genel 11.10.2022, 17:38
BAŞKAN ERYILMAZ, “GÖZ GÖRE GÖRE ÖDEMELER DENGESİNİ BOZUYORLAR”

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, Ağustos ayı ödemeler dengesi verilerini açıkladı. Verilere göre Yıllık cari açık ise 36,7 milyar dolardan 40.9 milyar dolara çıktı. Ağustos ayında 4 milyar dolar kaynağı belirsiz para girişi yaşandı.

“EKONOMİ BİLİMİNE AYKIRI DAVRANIYORLAR”

Verilere ilişkin açıklama yapan İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, “Cari açık, son 4 yılın zirvesini gördü. Ülkemize kaynağı belli olmayan paralar girip çıkıyor. Ödemeler bilançosu dengesi zedeleniyor. Ekonomi bir bilimdir, bilime aykırı davranırsanız o ülkede yaşayan vatandaşlara ihanet etmiş olursunuz. Bu beceriksiz sözde ekonomistler, Türk milletine ihanet ediyorlar” dedi.

“BU ÜLKEYE DAHA FAZLA SEFALET YAŞATMAYIN”

Başkan Eryılmaz son olarak şu ifadeleri kullandı, “AK Parti iktidarı, Türkiye’ye geri dönüşü çok zor hasarlar veriyor. Asgari ücretle bir ay boyunca geçinmeye çalışan vatandaşlarımız bu iktidardan daha iyi ekonomi biliyor. Enflasyonu, dövizi durduramıyorlar. Bir an önce seçim yapın, bu millete daha fazla ihanet etmeyin, bu güzel ülkeye daha büyük sefalet yaşatmayın”

Yorumlar (0)