Başkan Çipiloğlu’ndan “ahde vefa” vurgusu

AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Mehmet Emin Çipiloğlu, partisinin 3. Olağan Kongresinde “ahde vefa” vurgusu yaptı. Başkan Çipiloğlu; “Bizler ahde vefanın imandan olduğunu bilen bir medeniyetin mensuplarıyız.” dedi. 

GENEL 14.09.2020, 17:25
Başkan Çipiloğlu’ndan “ahde vefa” vurgusu

Tarihi Kurşunlu Han’da gerçekleştirilen 3. Olağan Kongre’de konuşmasına, Uğur Işılak’ın seslendirdiği 2014 seçim şarkısının sözleri ile başlayan AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Mehmet Emin Çipiloğlu,  Covid-19 test sonucu pozitif çıkan eski Başbakanlardan İzmir Milletvekili Binali Yıldırım ve eşine, 22.Dönem TBMM Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç ve eşine acil şifalar diledi.

Teşkilatının ve Şehzadeler Belediyesinin yaptığı hizmetleri anlattıktan sonra ahde vefaya da değinen Başkan Çipilolu şöyle konuştu;

FATİHA OKUMAYA DAVET ETTİ

“Bizler ahde vefanın imandan olduğunu bilen bir medeniyetin mensuplarıyız.  Partimiz kurulduktan sonra hiçbir beklenti içinde olmadan, çıkar ve menfaat peşinde koşmadan çalışan, ‘Ben varsam AK Parti var, ben yoksam AK Parti yok’ diyen değil, ‘AK Parti varsa ben varım’ diyen,  Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’nın davasını dava, yolunu yol, sevdasını sevda bilen büyüklerimizin isimlerini zikretmek istiyorum. Ebedi âleme irtihal eden, merhum Tezcan Ödemiş beyabimiz, merhum Osman Hayri Çertürk beyabimiz, İmam Hatip Lisesinde okurken bizlerin müdürü olan Ensar Vakfı Başkanı merhum Arif Çeler hocamıza, daha ismini sayamadığım ağabeylerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun. Onları hayırla yad etmek için hepinizi bir Fatiha okumaya davet ediyorum. Şuan aramızda bulunan; Mehmet Büker abimize, rahatsızlığı nedeniyle kongremize katılamayan Halil Çınar abimize ve daha ismini sayamadığım ağabeylerimize ve isimsiz kahramanlarımıza huzurlarınızda hasetsen teşekkür ediyorum.”

Yorumlar (0)
29
açık