banner298

 BAŞKAN AKAN’DAN AKGEDİK TOKİ YÖNETİMİNE ÇAĞRI 

banner297

İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, Akgedik TOKİ’de aidat zammı nedeniyle başlayan protestolara destek verdi. Bölgeye giden Başkan Akan, “Yönetim, bu paraların nereye gittiğini şeffaf bir şekilde açıklamak zorunda” dedi.

Genel 31.07.2022, 16:39
 BAŞKAN AKAN’DAN AKGEDİK TOKİ YÖNETİMİNE ÇAĞRI 

Akgedik TOKİ bölgesinde site aidatının yüzde 90 oranında zamlanması tepkiyi beraberinde getirdi. Site sakinleri, aidat zammının geri çekilmesi için protesto gösterine başladı.
İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan, TOKİ sakinlerinin yanına giderek vatandaşlara destek verdi. 
“VATANDAŞA NE HİZMET VERİYORSUNUZ Kİ ZAM YAPIYORSUNUZ?”
Başkan Akan konuşmasında, “Akgedik TOKİ uzun zamandır altyapı ve üstyapı sorunlarıyla gündeme geliyor. Şehrin en uzak yerine TOKİ yaptılar, otobüs seferlerini bile gerekli şekilde ayarlamadılar. TOKİ sakinleri zaten isyanın eşiğindeydi. Bu kadar büyük sıkıntılar olmasına rağmen üstüne üstlük bir de aidatlara yüzde 90 oranında zam yaptılar. Siz TOKİ sakinlerine ne hizmet veriyorsunuz ki bir de zam yapıyorsunuz? Tabii TOKİ sakinleri şu anda haklı olarak zammın geri çekilmesini talep ediyor. Bizler de bu haklı taleplerinde yanlarındayız. Bu protestoların barışçıl bir şekilde yapılması lazım, şiddet hiçbir zaman çözüm değil. Olayların büyümesiyle birlikte vatandaşlarımızı sakinleştirmek için site yönetimiyle 1 saat görüşme yaptık” dedi.
“YÖNETİM ŞEFFAF OLMALI”
İYİ Parti Yunusemre İlçe Başkanı Tufan Akan son olarak şu ifadeleri kullandı, “TOKİ yönetimi hesap defterini şeffaf şekilde paylaşmalıdır. Yüzde 90 oranında bir zam kabul edilemez, zam bir an önce geri çekilmelidir. Buradan soruyorum, TOKİ Manisa yönetiminde 18 kişi çalışıyor, bu kişilerin maaşı ne kadar? Çalışanlar içerisinde AK Partili isimlerin yakınları var mı? Tüm bu sorulara cevap verilmesi ve yönetimin de paraların nereye harcandığının hesabını vermesi gerekiyor. TOKİ sakinlerinin haklı taleplerinde yanındayız. Vatandaşlarımızın tepkilerini şiddet karşıtı bir şekilde göstermelerini istirham ediyorum”.

Yorumlar (4)
Manisalı 2 ay önce
Kim yaptı kardeşim bu TOKİ’yi dağın başına? Onu arayın bulun. Kesin yurt dışına kaçmıştır. Getirin hesap soralım!!!!!!!!!
Hakkı 2 ay önce
bizim apartman aidatlarına da zam geldi. Başkan bi zahmet bizim evin önünde de açıklamanızı bekliyoruz. Fırın da ekmeğe zam yaptıya bi de orada...Farkınız yok...
Tam Manisali 2 ay önce
Yazıklar olsun Manisa Ak Partinin tüm teşkilatlarına, buraya bir tane Ak Partili yetkili gelmedi, gelmiyor,Reklam yapmaya gelince her yerde reklamın dibini vuruyorlar, Burada Sağlık Ocağı yok, burada ulaşım sıkıntılı, yollar rezalet,her yer sivrisinek,eşek arısı kaynıyor,bırakın sokakları apatman içlerinde köpekler uyuyor, gece domuz sürüleri geziniyor, Jandarma bildiri dağıtıyor, Mobese yok,hırsızlık olursa herkes kendi önlemini alsın diye.Ne Valilik, ne Belediye, ne Cimer,Ne Sağlık İl Müdürlüğü ne Kamu Denetçiliği başvurulmadık yer kalmadı,herhalde Cumhurbaşkanını bekliyorlar sorunu çözmek için.Resmen bir Getto Bölgesi.Sonrada böyle ortamı İyi Partiye, CHP ye meydanı bırakıyorlar,Hükümet her türlü imkanı sağlamış ama bunun yurutme makamı yani Valilik yani belediye, yani Sağlık İl Müdürlüğü hepsi çöp
Akgedik sakini 2 ay önce
Akgedik TOKİ'de çok büyük bir vurgun var. Özelikle birinci etapta. Doğalgaz faturaları bilerek çok yüksek yazılıyor. İtiraz edince düşürüyorlar. Bunuda bilerek yapıyorlar. Sesini çıkartamayanlar o yüksek faturaları ödüyorlar. Çok büyük oyunlar dönüyor orada.
16
açık