BAKKALLAR ODASI BAŞKANI'NDAN YENİ MARKET AÇILMASIN ÇAĞRISI

Manisa Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Saffet Taşkıncan, mevcut bakkalların korunması için yeni bakkalların ve marketlerin açılmaması gerektiğini açıkladı. 

GENEL 10.03.2020, 12:52 10.03.2020, 12:58
BAKKALLAR ODASI BAŞKANI'NDAN YENİ MARKET AÇILMASIN ÇAĞRISI

Marketlerin çığ gibi büyümeye başladığını ifade eden Taşkıncan, “Önüne geçilmiyor. Biz sırf marketlere karşı değiliz. Yeni marketin yanında bakkalın da açılmasına izin verilmemesi gerekiyor. Mesela herhangi bir mahalleyi örnek alalım. Mahallenin nüfusu 10 bin, kaç tane bakkal oraya lazım 4 tane bakkal, 5. Bakkala izin vermesinler. Ruhsat vermesinler, açtırılmasın ki elindeki mevcutlar korunsun. Yoksa bunun önüne geçilmeyecek. Hükümet küçük esnafı koruyalım diyor ama bu yerelde herhalde göz ardı ediliyor. Devamlı büyük marketler açılmakta. Bunun önüne geçemiyoruz. İşin garip tarafı açıldığı yerde çalışma saatleri sabaha erken saatlerinden geç vakitlere kadar sürüyor. Bunların bir düzenleme yapılması lazım. Çalışma saatleri belirlensin. Haftanın bir günü kapanabilir, bayramlarda kapanabilir. Yani küçük esnafı korumak için bunlar yapılması lazım. Büyük marketler durmadan sokak aralarına girdiler. Esnafımız kan ağlamakta ve gün geçtikçe sayımız düşmekte” dedi. 
Başkan Taşkıncan, odaya kayıtlı 1300 üyenin bulunduğunu, bunların yaklaşık 400’ünün kadınlardan oluştuğunu belirterek, 8 Mart Dünya Kadınlar günü başta olmak üzere özel günlerde kadın üyeleri ziyaret ettiklerini, sorunlarını dinlediklerini söyledi.

Yorumlar (1)
mehmet demirci 8 ay önce
serbest piyasa saffetcim
sizde iyi ucuz hizmet verin siz de çoğalın.
zamanında osmanlıda bazı esnafları korumak için matbaayı onu bunu yurda geç soktu, şimdi durumumuz ortada. gelişemedeik. neden, çünkü adamlar bilim üzerine gitti bizimkilerde bi avuç hattatı onu bunu korudu. sonuç: dünya liderliğinden şamar oğlanlığına, yalansa yalan diyin
24
parçalı az bulutlu