Bakan Soylu: 1200 mahalle yabancılara ikamete kapatılacak

banner297

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 1 Temmuz itibarıyla mahallelerde ikamet edebilecek yabancı oranının yüzde 25'ten yüzde 20'ye düşürüleceğini, 1200 mahallenin ikamete kapatılacağını açıkladı. Soylu, Ramazan Bayramı gibi Kurban Bayramı'nda da Suriyeliler için bayram izni uygulaması olmayacağını söyledi.

Genel 11.06.2022, 12:42
Bakan Soylu: 1200 mahalle yabancılara ikamete kapatılacak


İşte Bakan Soylu'nun açıklamalarından satır başları:

KAÇAK GÖÇLER İÇİN ALINAN ÖNLEMLER

Suriye'deki Göç dalgası nereye geldi, İran ve Türkiye. Pakistan'da da göç dalgası var.

Türkiye'de birileri sürekli, ülke istila ediliyor diyorlar.

2010 yılından itibaren Almanya, birçok uyruktan 1 milyon 354 bin 200 kişiyi vatandaş yapmış. Bunların içerisinde Suriyeliler de var, Türkler de var, başka uyruklar da var. Peki Almanya niye vatandaş yapıyor. Bunun kendine ait ekonomik ve sosyal sebepleri var. 650 bin Suriyelinin de Almanya'da vatandaş olabilme hakkı var.

Türkiye'nin bir göç strateji belgesi var. Türkiye'nin gerek kaçak göçle alakalı gerek göç eylem planıyla alakalı bir süreci devam etmektedir.

Kaçak göçün kaynağında durdurulması. Örneğin kaynağı neresi Afganistan... Bunu nasıl durdurabiliriz. Etkili sınır güvenliği tedbirleri almak. Ne yaptık, sınır duvarları, optik kuleler... Kaçak göçü engellemek için bir mücadele yaptık. 

Yorumlar (1)
Türk Milleti 3 hafta önce
Nooldu, ülkenin demografik yapısının bozulmasının ciddi oy kaybını yani ikbalinizi tehdit ettiğini mi anladınız? Yoksa endişe ülkenin istikbalinden olsa, o makamda bu güne kadar bu tehdidin çoktan farkında olmanız gerekirdi.
27
açık