BABA OĞULU İHMAL ÖLDÜRDÜ! SİTE İÇİNDE KAÇAK SONDAJ YAPILMIŞ 

banner297

Baba ve 2 yaşındaki oğlunun ölümüyle sonuçlanan 20 metrelik sondaj kuyusu polisi harekete geçirdi. Olayla ilgili site yöneticisi H.A. ve kaçak sondajı yapan V.Ç. gözaltına alındı. Soruşturma sürerken kuyunun açıldıktan sonra neden üstünün kapatılmadığı, adeta tuzak gibi bırakılması görenlerin hem tepkisini çekti hem kahretti. 

Genel 06.01.2023, 08:01 06.01.2023, 09:47
BABA OĞULU İHMAL ÖLDÜRDÜ! SİTE İÇİNDE KAÇAK SONDAJ YAPILMIŞ 

Manisa’nın Salihli ilçesindeki su kuyusuna düşen baba ve 2 yaşındaki oğlunun cansız bedenlerine 10 saat sonra ulaşıldı. Öte yandan yaşanan olayla ilgili de 2 kişi gözaltına alındı.
Olay Manisa’nın Salihli ilçesine bağlı Barış Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre 2 yaşındaki Batu Demir evlerinin karşısındaki arazide oynadığı sırada ayağının takılmasıyla yaklaşık 50 metre derinliğindeki kuyuya düştü. Oğlu Batu’nun kuyuya düştüğünü gören baba Aytuğ Demir (35) oğlunu kurtarmak için ayakkabılarını çıkarıp kuyuya girdi. Olayı gören çevredekilerin haber vermesi üzerine bölgeye Manisa Büyükşehir Belediyesine bağlı itfaiye ekipleri ile AFAD, UMKE, polis, jandarma ve Salihli Belediyesine bağlı çok sayıda personel sevk edildi.
10 saatlik çalışmalar acıyla sonuçlandı
60’a yakın personelin görev aldığı kurtarma çalışmasında ekipler tarafından kepçe ve dozer yardımıyla kuyunun yanına yaklaşık 20 metrelik çukur açıldı. Çukurun yan tarafından açılan tünelden baba Aytuğ Demir ile oğlu Batu Demir’e ulaşılmaya çalışıldı. Yaklaşık 10 saat süren çalışmalar sonrası Aytuğ Demir ile Batu Demir’in cansız bedenlerine ulaşıldı.
Annenin "Yaşıyor mu?" sözleri yürek dağladı
VALİ OLAY YERİNDE, İKİ KİŞİYE GÖZALTI  
Ekipler tarafından halat yardımıyla çıkarılan baba ve oğlun cenazeleri ambulansa alınarak morga kaldırıldı. Bu sırada anne Yağmur Demir’in "Yaşıyor mu?" sözleri yürekleri dağladı.
Vali Karadeniz çalışmalar hakkında bilgi aldı
Olayı duyar duymaz bölgeye gelen Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam ile AFAD Müdürü Giray Kara ve Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Olayla ilgili 2 kişi gözaltında
Öte yandan yaşanan olayla ilgili site yöneticisi H.A. ve kaçak sondajı yapan V.Ç. gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Yorumlar (2)
konyalı nazım 3 hafta önce
Rabbim, geride kalan anne'ye sabırlar versin, hiç düşünmeden kuyuya atlayan baba'nın da yavrusu ile beraber mekanları cennet olsun inşaAllah, sebeb olan beyinsizlerde, gün yüzü görmezler inşAllah
Tarzan45 3 hafta önce
Allah rahmet eylesin, çok acı bir olay. Böyle ihmal mi olur? İki can gitti, geri gelmeyecek..