ARINÇ'TAN İSTİFA SONRASI İLK AÇIKLAMA

banner297

Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'nın tutukluluğunu eleştirmesimin ardından YİK üyeliğinden istifa eden Bülent Arınç, yeni bir açıklama yaptı.

GENEL 02.12.2020, 09:55
ARINÇ'TAN İSTİFA SONRASI İLK AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) üyesi iken Bülent  Arınç'ın,   "Selahattin Demirtaş tutuksuz yargılanmalı. Osman Kavala neden tutuklu hala anlamış değilim." sözleri sonrası kamuoyunda tartışmaları beraberinde getirmişti

Ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arınç'ın bu sözlerine "Bunları söyleyen benim yol arkadaşım olamaz." yorumunda bulunmasıyla birlikte  Bülent Arınç, geçtiğimiz hafta YİK üyeliğinden istifa ettiğini duyurdu.

Selahattin Demirtaş ile Osman Kavala'nın tutukluluğunu eleştirdiği için tartışmalara neden olan ardından üyeliğinden istifa eden Bülent Arınç, yeni bir açıklama yayınladı.

Arınç, "Her zaman olduğu gibi hukuka bağlı dürüst ilkeli cesur bir siyasetçi olarak doğruları savunmaya kararlıyım." diyerek söylediklerinin arkasında olduğunu yineledi.

"DUALAR ALDIM"

Bülent Arınç, yapmış olduğu açıklamada şu ifadeleri kullandı;

"Habertürk Tv'de yaptığım konuşma sebebiyle yüzlerce dostumdan samimi duygularını ifade eden desteklerini ve dualarını bildiren mesajlar aldım. Bazılarıyla telefonda görüşüm. Ben onurlandıran bu mesajlardan dolayı hepinize teşekkür ederim.

Bana verilen bu destek sözlerimin vicdanlarda karşılık bulduğunu göstermektedir. Her zaman olduğu gibi hukuka bağlı dürüst ilkeli cesur bir siyasetçi olarak doğruları savunmaya kararlıyım."

ENSONHABER

Yorumlar (3)
kyusuf 2 ay önce
yani ilkeli,dürüst,cesur sensinde başında bulunduğu insan değil öylemi.yazıklar olsun.ben zaten reisin yerinde olsam başından itibaren seni hiçbir üyeliğe almazdımki
Halil 2 ay önce
torunlarınızı da başkaları milletvekili yapar artık ,oğlun çok çalışkan ve faydalı zaten damadın zaten süper zeka bu ülkeye fayda vermeye devam edersiniz sülalecek
Hail 2 ay önce
Editör yorumumu yayınlayamayacağını biliyordum
13°
parçalı bulutlu