banner298

ALİ RIZA’NIN YERİNE MÜNİRE BAYER ORTAOKULU

banner297

Manisa’da Ali Rıza Çevik Ortaokulu’nun yıkılmasının arından yapımına başlanan Münire Bayer Ortaokulu’nun hızla tamamlanması bekleniyor. Okulda incelemelerde bulunan Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, “Şehzadeler ilçemize ve Manisa'mıza hayırlı olsun” dedi.

Genel 30.07.2022, 11:46 30.07.2022, 12:28
ALİ RIZA’NIN YERİNE MÜNİRE BAYER ORTAOKULU

Manisa’da Ali Rıza Çevik Ortaokulu yıkıldıktan sonra yeni okulun ne zaman yapılacağı merak konusu olmuştu. Geçtiğimiz haftalarda söz konusu alanda iş makineleri çalışmaya başlamıştı.

Yeni okulu Mustafa Ali Bayer yapacak. Okulun ismi Münire Bayer Ortaokulu olacak. Öte yandan okulun yapıldığı alanda hayırsever Mustafa Ali Bayer ile birlikte incelemelerde bulunan Mili Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, son durumu şöyle anlattı: “Manisa'mızda örnek ve güzel bir okul projesine daha start verdik. 32 derslikli okulumuzun yapımını üstlenen Hayırseverimiz Sayın Mustafa Ali Bayer'e Manisa Milli Eğitim Ailesi olarak şükranlarımızı sunuyoruz...”
Yıkımı gerçekleşen Ali Rıza Çevik Ortaokulu yerine hayırsever Mustafa Ali Bayer tarafından merhume eşi adına yaptırılacak olan 32 derslikli ortaokulun temel kazı çalışmaları yapılıyor.  Okulda fen ve teknoloji laboratuvarı, bilişim teknolojileri laboratuvarı, teknoloji tasarım sınıfı, kütüphane ve çok amaçlı salon yer alıyor. 

Yorumlar (5)
Zillet 2 ay önce
Tamam güzel bir şey eyitim için yardım fakat isim değişiklik liği olmadı o kadar kamuya ait yerler var devlet verir bir yer yardım sever vatandaş ta okulu yapar yılların imini olan okulu öyle parası olan ismini deyişi tirmesi hiç iyi bir şey deyil inşAllah bu hatadan dönülür
efeahmet 2 ay önce
Allah razı olsun hayırsever abimizden ancak altına otoparkta yapılırsa manisanın daha çok işine yarar çünkü çarşının göbeği ve trafik çok yoğun araba park edecek yer yok altına katlı otopark yapılırsa çok iyi olur.
Sr 2 ay önce
Derslik sayıları yetmiyor çocuklar 40 45 kişilik sınıflarda derslik sayısını arttırılsa olmazmı acaba
SERKAN6931 2 ay önce
ÇOK MAKBUL BİR ŞAHSİYET SANKİ.MANİSA KÜÇÜK YER HERKES HERKESİ BİLİR.KİMLER NASIL ZENGİNLEŞMİŞ HERKES FARKINDA.
Zillet 2 ay önce
Madem para yok neden yiktiniz okulu o okulun adı aliriza ve öyle kalacak Dağılın şimdi
31
açık