AK PARTİ MANİSA MİLLETVEKİLİ İSMAİL BİLEN KORONAVİRÜSE YAKALANDI

Ayasofya açılışına katılıp da maskesiz fotoğraf paylaşan Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi'den sonra Ak Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen'in de Covid-19 test sonucu pozitif çıktı. Ankara'da tedavi altına alınan Bilen, SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada "Maalesef corona virüs salgınına yakalandığım doğru. Durumum şu anda çok iyi. Karantinadayım, Ankara’da hastanedeyim. İyi seyrediyor, herhangi bir olumsuz durum söz konusu değil. Yaklaşık 3-4 gündür, yani Pazartesi'den bu yana şikayetleri hissediyordum. Daha da iyiye gidecek” dedi.

GENEL 30.07.2020, 16:31 30.07.2020, 16:37
AK PARTİ MANİSA MİLLETVEKİLİ İSMAİL BİLEN KORONAVİRÜSE YAKALANDI

Ayasofya açılışına katılıp maskesiz fotoğraf paylaşan Ak Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen’in Covid-19 test sonucu pozitif çıktı. Daha önce de aynı açılıştan maskesiz video paylaşan Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi corona virüse yakalanmıştı.

Ankara’da tedavi altına alınan İsmail Bilen SÖZCÜ'ye yaptığı açıklamada “Maalesef corona virüs salgınına yakalandığım doğru. Durumum şu anda çok iyi. Karantinadayım, Ankara'da hastanedeyim. İyi seyrediyor, herhangi bir olumsuz durum söz konusu değil. Yaklaşık 3-4 gündür, yani Pazartesi’den bu yana şikayetleri hissediyordum. Daha da iyiye gidecek” dedi.

MASKESİZ FOTOĞRAFLAR

Bilen, 24 Temmuz’da Ayasofya’nın içinden ve çevresinden, diğer Ak Parti’liler ve katılımcılarla fotoğraflar paylaştı ve “Minarelerinden yeniden ezan ve salaların yükseldiği, kubbelerinde yeniden tekbir ve salavatların yankılandığı, bu tarihi güne tanıklık ediyoruz. Elhamdülillah…” diye yazdı.

Aynı günlerde İstanbul Bağcılar’da, Tat Bakliyat A.Ş.’nin sahibi Gıyasettin Memiş’i ziyaret eden Bilen bir maskesiz fotoğraf da orada paylaştı

Bilen son olarak TBMM Genel Kurulu’nda Salı günü saat 15:00'te başlayıp, aralıksız ertesi sabaha 07:13’e kadar süren sosyal medyaya yönelik düzenleme görüşmelerine katıldı ve maskeli bir fotoğrafını paylaştı.

AYASOFYA’DAN İKİ OLDU

Daha önce de Ayasofya açılışından maskesiz görüntü paylaşan Ak Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Şanverdi’nin corona virüsü test sonucu da pozitif çıkmıştı.

Twitter üzerinden açıklama yapan Şanverdi, Hatay Devlet Hastanesi’nde gözetim altında tutulduğunu aktarıp, “Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi’nin içerisine alınan herkes covid-19 testine tabi tutulmuş ve testi negatif olanlar içeri alınmıştır. Tedbirlerin uygulanması hususunda hassasiyet en üst seviyede tutulmuştur. Sağlık durumumda endişe edilecek bir husus yoktur. Yakın çevremde bulunan herkesin testleri negatif çıkmıştır. Allah’ın izni ve sizlerin dualarıyla en yakın zamanda bu hastalığı atlatıp ülkemize, Hatay’ımıza ve değerli hemşehrilerimize hizmet etmeye devam edeceğiz” demişti.

İsmail Bilen (Sağ başta) Ayasofya’nın açılışında diğer katılımcılarla (FOTO: TWITTER)

İKİ VEKİL DAHA LİSTEDE

Son günlerde test sonucu pozitif çıkan Ak Parti’li iki vekilin; Kilis Milletvekili Ahmet Salih Dal ile Batman Milletvekili Ziver Özdemir’in tedavileri de devam ediyor.

Yorumlar (1)
Milli irade 4 gün önce
Bunlar bi de Vekil.İyi bişey yapmış gibi maskesiz de poz vermişler. Yani bunlar mı topluma örnek olacaklar? Sen-ben maskesiz olsak 3 bin tl.ceza.Vekilelere ceza yazdılar mı acaba? Yoksa ceza yazacak yürek mi yok?
32
açık