banner298

81 İLDE KONUT PROJESİ! EVİ OLMAYANLAR ALABİLECEK

banner297

Kabine yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanacak. Gündemde iki önemli başlık var. Sosyal konut projesi ve dar gelirlilerin haciz sorunu ile ilgili düzenlemelerin toplantı sonrası Erdoğan tarafından açıklanması bekleniyor.

Genel 31.07.2022, 20:20
81 İLDE KONUT PROJESİ! EVİ OLMAYANLAR ALABİLECEK

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi yarın Beştepe'de toplanacak. 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki toplantının ana gündem başlığı yine ekonomi.
Toplantıda iki konu öne çıkıyor. 81 ilde yapılacak sosyal konut projesinin ayrıntılarının yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanması bekleniyor.
Konuyla ilgili bugün Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum da bir açıklama yaptı. Kurum, "Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesini 81 ilimizde başlatıyor olacağız" diyerek ağustos ayını işaret etti.
KİMLER FAYDALANACAK?
Projeden hiç evi olmayanların ve belli bir gelirin altındakilerin faydalanması bekleniyor. Emeklilere, şehit ve gazi yakınlarına ve yeni evleneceklere de kota ayrılacak. 20 yıla varan vade ve uygun ödeme koşulları sunulacak.
HACİZ SORUNU DA GÜNDEMDE
Kabine'nin gündemindeki diğer başlık ise dar gelirli vatandaşların haciz sorunu... Adalet ile Hazine ve Maliye bakanlıklarının yetkilileri uzun süredir, dar gelirli vatandaşların haciz sorununu çözmek için bir çalışma yürütüyor.
Kabine'de o çalışmaya son şekli verilecek. Bu çalışmanın detaylarının da toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından kamuoyuna açıklanması bekleniyor.

Yorumlar (1)
ahmet 2 ay önce
güldürmeyin insanı mhp diye bir parti mi var ki)))
17
açık