banner298

422 mülki idare amirinin yeri değişti. Manisa’da yeni atamalar 

banner297

Resmi Gazete'de yayınlanan atama kararnamesi ile 422 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi. Manisa’da da bazı ilçe kaymakamları ve vali yardımcılarının yerleri değişti. 

Genel 12.08.2022, 10:25 12.08.2022, 10:32
422 mülki idare amirinin yeri değişti. Manisa’da yeni atamalar 

Resmi Gazete'de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla atama kararnamesi yayınlandı.
Resmi Gazete'de Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi de yer aldı.
Resmi Gazete'de yayınlanan kararname ile 422 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi.
İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, 2022 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan, hizmet veya mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 422 Mülki İdare Hizmetleri sınıfında görev yapan vali yardımcısı, kaymakam, bakanlık merkez teşkilatında görevli olanlar ile hukuk müşavirlerinin yeni görev yerleri liyakat ve kıdemleri esas alınarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayı ile atandı.
329 ilçe kaymakamının görev yerleri değiştirildi
1. sınıf ilçede görev yapan 46, 2. sınıf ilçede görev yapan 37, 3. sınıf ilçede görev yapan 43, 4. sınıf ilçede görev yapan 104, 5. sınıf ilçede görev yapan 38, 6. sınıf ilçede görev yapan 61 olmak üzere toplam 329 ilçe kaymakamının görev yerleri değiştirildi.
İstanbul'da 12, Ankara'da 4, İzmir'de ise 10 kaymakamın görev yerleri değiştirilirken, kayyumluk görevi de icra eden kaymakamlardan 12'si farklı görevlere atandı, yerlerine yeni kaymakamların ataması yapıldı.
Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde atamaya tabi tüm ilçelere kaymakam ataması gerçekleştirilirken bu bölgelerde tayine tabi olan vali yardımcıları, kaymakamlar ve özellikle kayyumluk görevi icra edenler daha üst görevlerde değerlendirildi.
Kararname sonrası boş kalan ilçelere kaymakam vekili görevlendirildi, 922 ilçenin tamamına kaymakam verilmesi sağlandı.
MANİSA’DAKİ YENİ ATAMALAR
Afyonkarahisar Dinar Kaymakamı Selami Kapanmaya, Turgutlu Kaymakamlığı'na,  Manisa Alaşehir Kaymakamı İstanbul Bağcılar Kaymakamlığı'na, Kula Kaymakamı Kemal Duru Afyonkarahisar Dinar Kaymakamlığı'na, Selendi Kaymakamı Ali Yıldırım Ağrı Hamur Kaymakamlığı'na,  İzmir Dikili Kaymakamı Manisa Alaşehir Kaymakamlığı'na, Mardin Vali Yardımcısı Birhan Tatlısöz Kula Kaymakamlığı'na, Köprübaşı Kaymakamı Ramazan Taşkın ise Kars Vali Yardımcısı olarak atandı. 

İzmir Vali Yardımcısı Mustafa Yıldız Manisa Vali yardımcılığına, Hatay Vali Yardımcısı Erhan Günay Manisa Vali Yardımcılığına atandı. 
 

Yorumlar (0)
21
açık