15 MAHALLEYİ KAPSAYAN İMAR PLANI MECLİS ÜYELERİNE ANLATILDI

banner297

Manisa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, Yunusemre Belediyesi ve Şehzadeler Belediyesinin uzun çalışmaları sonucunda Büyükşehir Belediye Meclisi’ne getirilen Yunusemre ve Şehzadeler ilçeleri ile bu ilçelere bağlı 15 mahalleyi kapsayan 1/5000 ölçekli ilave ve revizyon nazım imar planları, Yunusemre ve Şehzadeler Belediyesinin meclis üyelerine anlatıldı.

Genel 01.07.2021, 21:11
15 MAHALLEYİ KAPSAYAN İMAR PLANI MECLİS ÜYELERİNE ANLATILDI

Nisan ayında Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi’ne getirilen ve İmar Komisyonu’na sevk edilen Yunusemre ve Şehzadeler ilçeleri ile bu ilçelere bağlı 15 mahalleyi kapsayan 1/5000 ölçekli ilave ve revizyon nazım imar planları, Yunusemre ve Şehzadeler Belediyesinin meclis üyelerine anlatıldı. İki oturum şeklinde gerçekleştirilen toplantıda planlar, ilk olarak Şehzadeler Belediyesi meclis üyelerine tanıtıldı. Manisa Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Ünsel Gökçe, Büyükşehir Belediye Meclisi İmar Komisyonu Başkanı Mehmet Palabıyık, Şehzadeler Belediyesi Başkan Yardımcısı Atilla Efendioğlu ve meclis üyelerinin yer aldığı toplantıda, Büyükşehir Belediyesi teknik yetkilileri tarafından plan çalışmalarının hangi aşamaya geldiği anlatıldı.

Toplantılar Sürecek

Toplantının öğleden sonraki bölümünde ise, 1/5000 ölçekli planlar, Yunusemre Belediyesi meclis üyelerine anlatıldı. Meclis üyelerinin ve Yunusemre Belediyesinin teknik ekiplerinin de katılım sağladığı toplantıda, Manisa Büyükşehir Belediyesi teknik ekipleri tarafından planların hangi aşamada olduğu aktarıldı. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde imar plan çalışmalarını titizlikle yürüttüklerini belirten İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Ünsel Gökçe, planların tüm paydaşlara anlatılacağını ve toplantıların devam edeceğini söyledi.

Yorumlar (4)
10 yıldır imar durumu bekliyorum temmuz ağustos çıksın artık imar durumu verin yıl 2021 yıllardır imar bekliyor vatandaş 5 ay önce
Can
BEDİR KILIÇ ATATÜRK MAH.MUHTARI\YUNUSEMRE 5 ay önce
..Yunusemre ve Büyükşehir Belediyesinden talebimiz,en kısa süre içerisinde Muhtarların davet edilip,5000 ve 1000 lik planlar hakkında bilgilendirilmesini talep ediyoruz..Mahalle sakinlerimiz,sürekli imar konusunda bilgi soruyorlar..Halkımıza doğru bilgi vermek istiyoruz...Siz, değerli basınımıza teşekkür ediyoruz..
deneme 123 5 ay önce
1/500 daha yapılıyor hemde titizlikle 14 senedir. imar daha imar komisyonunda orda 2 3 ay kalacak sonra askı sonra ilçe belediyelerine verilecek 1/1000 lik planlar yapılsın diye. hani ikisi birden yapılıyordu süreç hızlı olsun diye. yani 2023 yılına belki yetişir. adliyenin arkasına konut yapılıyor onun imarı hangi ara çıktı hiç anlamadık sanırım orası manisa ya bağlı değil otel büyükşehir binası yapıldı orası nasıl oldu ?
ev kiralarını sorun ev fiyatlarını sorun,
muradiye manisa arasındaki yolda yol kenarlarındaki çimler futbol sahası sulanır gibi sulanıyor sonra da çıkıp sondaj suyu kullanıyoruz diyorsunuz reklama aylık ne kadar ödüyorsunuz halkın bilmeye hakkı yok mu. 4 senedir otelden başka manisa ya ne yapıldı muradiyenin nufusu birçok ilçeden büyük acaba onlar kadar hizmet alıyor mu

aşı çıktı bence biraz halkın arasına karışın
45,5 5 ay önce
Neyi bekliyorsunuz biraz daha hızlandırın imar işlerini, millet pahalı evlerden,kiralık evlerden bıktı ha gayret biraz daha hizlansaniz olacak bu iş ama kaplumbağa misali devam ederse 2023 Nisan Mayıs a kadar devam edecek gibi görünüyor
22
kapalı