banner299

banner298

TARIM İL MÜDÜRÜ OVAYA İNDİ, ÜRETİCİLERİ DİNLEDİ 

banner297

Manisa İl Tarım ve Orman İl Müdürü Metin Öztürk, sokağa çıkma yasağının olduğu bugünlerde üretimin aksamaması için özveriyle çalışan Manisalı çiftçilerle bir araya geldi. 

Ekonomi 23.04.2021, 22:53
TARIM İL MÜDÜRÜ OVAYA İNDİ, ÜRETİCİLERİ DİNLEDİ 
banner388

İl Müdürü Öztürk, ilk olarak domates dikimi yapan üreticilerin, fide dikim işlemlerine eşlik etti. Öztürk daha sonra bağ fidanı üretim işletmesine bir ziyaret gerçekleştirerek incelemelerde bulundu. Üreticilerin sorunlarını dinleyen Öztürk, yürütülen çalışmalar hakkında bilgiler aldı.
Öztürk, son olarak pamuk eken çiftçilerle bir araya gelerek pamuk ekimine katıldı. Yeni üretim sezonun hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunan Metin Öztürk, mahsulü bol, bereketli bir sezon diledi.
Gerçekleşen çiftçi ziyaretlerinde İl Müdürü Metin Öztürk’e, İl Müdür Yardımcısı Serdar Mersinli eşlik etti.

Yorumlar (1)
keto 3 hafta önce
çiftçinin en büyük sorunlarından biri ürettiği ürününün hasat sonu fiyatını bilememesi,sezon sonu ne kadar kazanıp kazanamayacığı. üretim sorun değil zaten çiftçinin üretmekten başka yapabileçeği bir şey yok. genelde çiftçi zararına tiçaret yapar. ayakta kalması bir mucize girdilerle/hava şartları ile/tüccarlar ile / fiyatta söz sahibi olamaması ile vb. sorunlarla savaşıyor.
16
açık