Selçuk Özdağ’dan otomobilde ÖTV çıkışı

banner297

Pandemi dolayısıyla ülkeye ithal otomobil girişinin olmaması lüks sekment sayılan otomobil fiyatlarının devletin üzerine koyduğu ÖTV ile alınamaz duruma gelmesi Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ’ı çileden çıkarttı.

Ekonomi 28.06.2021, 08:53
Selçuk Özdağ’dan otomobilde ÖTV çıkışı
banner388

Haber: Ahmet Ünsal

Özdağ, Twitter’daki kendi sosyal medya hesabı üzerinde attığı üç Tweet ile hükümetin otomobiller üzerinde uygulamaya devam ettiği yüksek oranlı ÖTV ile vatandaşların yeni araçları almasının tamamen imkansızlaştığını dile getirdi.

Özdağ, attığı tweetlerde şunları yazdı:

“Vatandaşa ikinci el araba bile lüks oldu. Araçlardan alınan ÖTV o kadar yüksek ki 1 araç kendinize alırken, 2 araç da devlete alıyorsunuz. Araba sahibi olmak lüks değildir. Vatandaşlarımızın can güvenliği sağlayacak yeni arabalara binmek istemeleri en doğal haklarıdır.
Bu nedenle ÖTV(Özel tüketim vergisi)düşürülmeli ve araba sahibi olmak kolaylaştırılmalı,bu haksız soyguna(!)son verilmelidir.Hani uzaya gidiyorduk?Hani ekonomimiz pik yapmıştı?Doğru ise ÖTV derhal makul seviyeye çekilmelidir.Bir ülkede araba sahibi olmak bu kadar zor olmamalıdır. Araç sahibi olmak, zamanı geldiğinde yenilemek vatandaşımızın hakkıdır. ÖTV adı altında araçlardan alınan vergi miktarı çok yüksek olduğu için vatandaşlarımız bir araba kendine alırken 2 araba da devlete almaktadır.Bu şartlarda ÖTV oranını yüksek tutan yöneticilerimiz vatandaşlarımıza araba almayın yaya kalın mesajı mı vermektedirler. Avrupa ülkelerinde olduğu gibi bizim ülkemizde araba fiyatları makul ve ulaşılabilir olmalıdır.”

Yorumlar (0)
35
açık