Orta gelirliye yeni konut kampanyası geliyor

banner297

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, orta gelirlilerin konut sahibi olması için çalışmaların titizlikle devam ettiğini ve kampanyada sona gelindiğini açıkladı.

Ekonomi 13.12.2022, 14:34
Orta gelirliye yeni konut kampanyası geliyor

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Kabine Toplantısı'nın ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Orta gelirlilerin konut sahibi olması için yapılan çalışmada sona gelindiğini kaydeden Kurum, kampanyanın amacına ulaşması için çalıştıklarını belirterek, yaptıkları işin bir karşılığı olması ve kampanyanın konut fiyatlarını etkilemesini istemediklerini ifade etti.

Bakan Kurum, kampanyada Hazine ve Maliye Bakanlığı ile dirsek teması halinde çalışıldığını not düşerek, fiyatları dengelediklerini ve aşağı çektiklerini dile getirdi.

Orta gelirliler için yapılan kampanya ile hem talebin yönetilmesi hem de proje arzının artırılması gerektiğini vurgulayan Kurum, "İkisini aynı anda yapmazsak evlerin fiyatları yükselir mevcuttaki konut stoğu ile bu kampanya yapılamayız” dedi.

Yorumlar (3)
Ozan ARİF 2 ay önce
Bakan Nebati: ''Asgari ücretliye de, memura da, emekliye de ne verilse haklarıdır, fakir fukaraya vermek bereket getirir''! dedi. Bu durumda orta gelirli diye bir kesmin kalmadığı yetkili ağızdan itiraf edilmiş oldu. Artık 2 kesim var hamdolsun! Zenginler ve fakirler!
Emine 2 ay önce
Hani bu TOKİ dar gelirliler içindi millet alıyor birde dört bin kira yaziyor milletin hakkını alıp birde kira istiyorlar takipçisi olun. Ben emekliyim ve evsizim maaşımdan çok kira mi olur lütfen ilgilenin artık bunlarla
TÜRKOĞLU 2 ay önce
orta gelirliyi tarif edermisiniz?