Merkez Bankası ziyareti sonrası Kılıçdaroğlu'ndan ilk açıklama

banner297

Dolardaki yükseliş sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan dikkat çeken bir hamle geldi. Merkez Bankası'na gelen CHP lideri, Başkan Kavcıoğlu ile görüşüyor.

Ekonomi 15.10.2021, 17:06 15.10.2021, 17:36
Merkez Bankası ziyareti sonrası Kılıçdaroğlu'ndan ilk açıklama

Çarşambayı perşembeye bağlayan gece yarısı Merkez Bankası Başkan yardımcıları Prof. Dr. Semih Tümen ve Dr. Uğur Namık Küçük ile Para Politikası Kurulu üyesi Prof. Dr. Abdullah Yavaş görevden alındı. Başkan Yardımcılığı'na Taha Çakmak, Para Politikası Kurulu üyeliğine ise Prof. Dr. Yusuf Tuna atandı. Bu gelişme sonrası dolardın yükselişi hızlandı ve son olarak bugün 9,24 ile rekor kırdı. Dolardaki yükseliş sonrası CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan dikkat çeken bir hamle geldi.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, sosyal medyadan yaptığı açıklama ile bugün saat 15.30'da Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'na giderek Başkan Şahap Kavcıoğlu ile görüşeceğini söyledi. Merkez Bankası'na giden Kılıçdaroğlu, şu sıralar Kavcıoğlu ile görüşüyor.

Kılıçdaroğlu yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Dolar rekorlar kırıyor. Motorin ve benzine yine zam geldi. Sebep olduğun bu rezaletin milleti ezmesini daha fazla izleme Erdoğan, Kara Kış Fonu'nu kur! Ayrıca bugün 15.30'da Merkez Bankası'na gideceğim. Yok öyle istediğin gibi at koşturmak. Biz varız ve mücadele edeceğiz."

Yorumlar (0)
28
açık