MANİSA'DAN ESNAFA KREDİ MÜJDESİ

banner297

COVID-19’dan dolayı kapatılan işyerlerinin zarar görmesiyle esnaf ve sanatkarın aldıkları düşük faizli kredilerin ödemeleri Cumhurbaşkanlığı Kararıyla 3 ay ertelendi. 1 Temmuz 2020- 30 Eylül 2020 döneminde vadesi dolacak olan kredi borçları Eylül ayından sonra ödenecek. Çınar,  "Dolayısıyla Temmuz, Ağustos ve Eylül sonuna kadar geçecek olan süre ile kredi ödenmeyecek ve faiz alınmayacak. Bekliyorduk biraz gecikmiş olsa da. Biz kredi vermeye devam edeceğiz. Gerek 25 bin TL olan krediyi gerekse işletme kredilerini vereceğiz" dedi.

Ekonomi 26.07.2020, 16:09 26.07.2020, 16:40
MANİSA'DAN ESNAFA KREDİ MÜJDESİ
banner388

Pandemi sürecinde hiçbir esnafı mağdur bırakmadıklarını, her türlü desteği verdiklerini ve esnafın her zaman yanında olduklarını söyleyen Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Başkanı Recep Çınar, yayınlanan kararnameyle borçların ikinci kez ertelendiğini açıkladı.  Kredilerin ertelenmesi güzel oldu biz mutlu olduk.Çünkü 3 ay ertelenmesi ödemenin olmadığını gösterir.  Dolayısıyla Temmuz, Ağustos ve Eylül sonuna kadar geçecek olan süre ile kredi ödenmeyecek ve faiz alınmayacak. Bekliyorduk biraz gecikmiş olsa da. Biz kredi vermeye devam edeceğiz. Gerek 25 bin TL olan krediyi gerekse işletme kredilerini vereceğiz. Bu bağlamda esnaf ve sanatkârımıza hayırlı olmasını diliyorum. İşimize devam ediyoruz, esnafımızın da işine devam etmesini ve takip de olmaları gerektiğini belirtmek istiyorum” dedi. 

Vatandaşların fayda sağladığı kredilerden memnun kaldığını ve bu şekilde mağdur esnaf kalmadığını belirten Recep Çınar, “Şuan itibariyle 3 bini aşkın esnaf ve sanatkarımıza destek kredisi verdik. İşletme kredileri hariç Halkbankası ile el ele verip 85 milyon lira verdik. İl bazında henüz toplamadık çünkü hala devam ediyor. Fakat il bazında da 6 bin kişinin olduğunu tahmin ediyorum.  Vatandaşlar kredileri alıyorlar yüzde 4,5 faiz ile ödemlerini gerçekleştiriyorlar. Çok faydalı olduğunu düşünüyorum. Bir de güzel bir tarafı da var bu durumdan ortak olmayanlarda faydalandı. Ortaklarımız gelip bizden aldı. Ortak olmayanlarda gidip Halk Bankasından aldı. Mağdur insan bırakmadık, mağdur insan bırakılmadı” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (1)
Manisalı 1 yıl önce
Esnafa ve vatandaşa hibe para lazım. Keredi değil. Adam alacak ödemeyecek haklı olarak. Pandemi dönemi devlet vatandaşın arkasında durmassa vatandaş alır ödemez. Hem siz kaç yaşındasınız yeter odanın paralarını yiye yiye doymadınız.
22
açık