MANİSA'DA DOĞALGAZIN METREKÜP FİYATI NE KADAR?

banner297

Manisalılar, son gelen doğalgaz faturalarının ardından Google'da "Manisa doğalgaz metreküp ücreti" diye sıkça aramalar yapmaya başladı.

Ekonomi 03.02.2022, 18:00
MANİSA'DA DOĞALGAZIN METREKÜP FİYATI NE KADAR?

Son gelen Ocak ayı faturalarıyla birlikte vatandaşlar doğalgaz ücretlerini araştırıyor.

Manisalılar, Şubat ayı başında gelen Ocak ayı doğalgaz faturalarının ardından Google'da "Manisa doğalgaz metreküp ücreti" diye sıkça aramalar yapmaya başladı.

Peki Manisa'da doğalgaz ücretleri ne kadar?

Manisa'da doğalgaz hizmeti sunan Aksa Doğalgaz'ın web sitesinde yer alan bilgilere göre, 1 Şubat tarihinde güncellen tarifede en düşük metreküp ücreti KDV hariç 2,39 TL olarak hesaplanıyor. 

Ayrıca şirketin web sitesinde, 2022 Yılı Ocak ayı elektrik üretim amaçlı doğal gaz kullanımları haricindeki fiili tüketim miktarlarına ilişkin olarak da  şu bilgilere yer verildi:

"Dağıtım Şirketlerinin Kademe-2 müşterilerinin elektrik üretim amaçlı doğal gaz kullanımları haricindeki 2021 yılı Ocak ayı fiili tüketim miktarının %60’ına kadarki 2022 Yılı Ocak ayı elektrik üretim amaçlı doğal gaz kullanımları haricindeki fiili tüketim miktarları için işbu tarifede yer alan Elektrik Üretimi Amacı Dışındaki Kullanım için geçerli olan Kademe-2 fiyatı, %60’ının üzerindeki 2022 yılı Ocak ayı elektrik üretim amaçlı doğal gaz kullanımları haricindeki fiili tüketim miktarları için ise işbu tarifede yer alan Elektrik Üretimi Amacı Dışındaki Kullanım için geçerli olan Kademe-2 fiyatının %50 fazlası uygulanacaktır.

Eğer söz konusu müşterinin 2021 yılı Ocak ayı fiili tüketim miktarı yok ise 2022 Yılı Ocak ayı elektrik üretim amaçlı doğal gaz kullanımları haricindeki fiili tüketim miktarlarının %60’ı işbu tarifede yer alan Elektrik Üretimi Amacı Dışındaki Kullanım için geçerli olan Kademe-2 fiyatı, %60’ının üzerindeki 2022 yılı Ocak ayı elektrik üretim amaçlı doğal gaz kullanımları haricindeki fiili tüketim miktarları için ise işbu tarifede yer alan Elektrik Üretimi Amacı Dışındaki Kullanım için geçerli olan Kademe-2 fiyatının %50 fazlası uygulanacaktır."

Yorumlar (1)
Akdede 13 ay önce
bildiğin soygun ! yazıklar olsun ! gazcısı ayrı alır, saat okuyucu firma ayrı alır, yönetimi ayrı alır.... sesimizi çıkarmadığımız sürece bize müstehak !