Devletin zirvesinde asgari ücret ve EYT görüşmesi

banner297

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vedat bilgin ve Nureddin Nebati'yi kabul edecek.

Ekonomi 30.11.2022, 14:55 30.11.2022, 15:13
Devletin zirvesinde asgari ücret ve EYT görüşmesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin ve Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile görüşecek.

Görüşmede asgari ücret ve EYT konuları ele alınacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün Beştepe'de Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı ve Maliye Bakanı ile bir toplantı gerçekleştirecek. Beştepe'deki zirvenin Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) ve asgari ücretle ilgili olması bekleniyor. 

Yarın itibariyle başlayacak asgari ücret maratonu öncesi dikkat çeken toplantı 18.15'te Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde olacak. 

ASGARİ ÜCRET MARATONU YARIN BAŞLIYOR

Asgari ücret zammı için asgari ücret tespit komisyonu yarın yapılacak.  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bilgin, TÜRK- İŞ ve TİSK ile birlikte gerçekleşecek üç toplantının ardından 2023 asgari ücret zammı belli olacak. 

''YÜZDE 50 ZAM OLUR MU'' İDDİASI

Öte yandan zamla ilgili çeşitli iddialar ortaya atılırken Bakan Bilgin, "Yüzde 50 zam olur mu?" sorusuna "Hayali değil gerçekçi bir rakam üzerinde durmak lazım" demişti.

EMEKLİLİKTE YAŞA TAKILANLAR (EYT) DÜZENLEMESİ

Aralık ayında duyurulması beklenen EYT düzenlemesinden ilk etapta yaklaşık 1,5 milyon kişinin yararlanması bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dünkü Kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, "Emeklilik için yılını doldurup yaş şartını bekleyenlerle ilgili çalışmamızı en kısa sürede tamamlayıp kamuoyuna açıklayacağız" demişti.

Yorumlar (0)