Berat Albayrak'ın istifa paylaşımıyla ilgili açıklama yapılacak

banner297

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sosyal medya hesabından sağlık koşullarını gerekçe göstererek istifa ettiğini duyurdu. Bu paylaşımın doğru olup olmadığı henüz netleşmezken, İletişim Başkanlığı Bakan Albayrak'ın istifa paylaşımıyla ilgili olarak açıklama yapacak.

Ekonomi 09.11.2020, 12:43
Berat Albayrak'ın istifa paylaşımıyla ilgili açıklama yapılacak
banner388

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak dün sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile sağlık koşullarını gerekçe göstererek istifa ettiğini duyurdu. Paylaşımınla ilgili olarak hükümetten henüz açıklama gelmezken gözler Resmi Gazete'nin 9 Kasım tarihli sayısına çevrildi.

Berat Albayrak'ın sosyal medyadan yaptığı açıklama şu şekilde:


RESMİ GAZETE'DE KABİNE DEĞİŞİKLİĞİYLE İLGİLİ BİLGİ YER ALMADI
Resmi kurumlardan Berat Albayrak'ın Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan istifasına ilişkin kesin bir açıklama yapılmazken gözlerin çevrildiği Resmi Gazete'nin 9 Kasım 2020 tarihli sayısında da istifa ya da kabine değişikliğine dair bir bilgi yer almadı.

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI AÇIKLAMA YAPACAK
İstifanın gerçek olup olmadığı merak konusu olurken, İletişim Başkanlığı tarafından konuyla ilgili olarak bir açıklama geldi. Başkanlık, Berat Albayrak'ın istifa paylaşımı ile ilgili olarak açıklama yapacak.

NE OLDU?
Dün akşam Bakan Albayrak'ın Instagram hesabından istifa ettiğine yönelik paylaşım yaptı. Albayrak'ın paylaşımında "Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım" ifadeleri kullanıldı. Bakan'ın istifa paylaşımı henüz resmi bir kaynaktan teyit edilmedi.

HABERLERCOM

Yorumlar (1)
Manisalı 10 ay önce
11 saati geçti istifa edeli, hala ortaya çıkıp açıklama yapan yok. Ama iyi tarafından bakalım, istifadan sonra altının gramı 50 tl düştü, TL tarihinin en fazla değer kazandığı gün oldu, akp nin gittiğini düşünsenize ülke önünü görecek, demokratik hukuk devletinin geri gelme ihtimali bile ülkeyi canlandıracak.
32
açık