Bakan Dönmez'den doğalgaz kesintisi açıklaması

banner297

İran'dan doğalgaz kesintisinin nedeni merak edilirken, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'den bu konuda bir açıklama geldi. "Geçici arızi durum, sorun güç kapasitesinin yetersizliği değil" dedi. Kesinti sonrası İran'a bir heyetin gittiğini söyleyen Bakan, Türkiye'nin İran'a borcu olduğu için doğalgazın kesildiği iddialarını da yalanladı.

Ekonomi 25.01.2022, 16:16
Bakan Dönmez'den doğalgaz kesintisi açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, İran'ın doğalgaz akışını 10 gün kesme kararı ile ilgili açıklamalar yaptı. Habertürk Televizyonu'na konuşan Bakan “Bu geçici arızi durum, bizden kaynaklanan durum değil. Sorun kurulu güç kapasitesinin yetersizliği değil, anlık olarak İran'dan gelen gazın kesintiye uğraması durumudur" dedi. Kesinti kararı sonrası bir heyetin İran'a gittiğini söyledi.

İran tarafının kesintinin kısa sürmesi üzerine çalışacağını ifade etti Bakan Dönmez ve kesintinin Türkiye'nin borcu üzerine kestiği iddialarını yalanladı

Kesintiye dayanak gösterilen bir başka iddia. Bakan Dönmez İran'daki iç talebin arttığı duyumlarının alındığını ama doğrulatılamadığını da ifade etti. Bakan Dönmez Türkiye'nin sözleşmeden doğan haklarına da dikkat çekti.

CNNTURK

Yorumlar (0)
13
açık