banner298

Aydemir: Aylarca soğan ekmek yiyeceğiz ama kimseye taviz vermeyeceğiz

banner297

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Muhalefetin eleştirilerine yanıt vermek üzere söz alan AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, “Belki soğan ekmek yiyeceğiz aylarca ama güvenliğimizden asla kimseye taviz vermeyeceğiz” dedi.

Ekonomi 23.11.2021, 15:57
Aydemir: Aylarca soğan ekmek yiyeceğiz ama kimseye taviz vermeyeceğiz

Ücretli otoyollara da değinin Aydemir, “Vatandaşlarımız çok zekidir. Cebinde parası yoksa eski yolu kullanır” sözleriyle gündeme gelen AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, bu kez de “Belki soğan ekmek yiyeceğiz aylarca ama güvenliğimizden kimseye taviz vermeyeceğiz” dedi.  

“Ben her zaman şunu söylüyorum, söylemeye de devam edeceğim Cumhur İttifakı olarak. Belki soğan ekmek yiyeceğiz günlerce, aylarca, belki yiyeceğiz ama güvenliğimizden asla kimseye taviz vermeyeceğiz. Buradan bütün dünyaya sesleniyorum, bu ülkede gözü olanın gözünü çıkarmak her birimizin boyunun borcudur. Cumhur İttifakı olarak dimdik buradayız, Plan ve Bütçe Komisyonu ve Türkiye Büyük Millet Meclisi olarak kendini ayrıştıran varsa ayrıştırsın, 600 vekil olarak hep beraberiz, bu ülkenin bir çakıl taşını kimseye vermeyeceğiz. Savunma sanayiinden de, Emniyet, İçişleri Bakanlığı olarak da güvenliğimizi en üst seviyede tutacağız. Arkadaşlar, bu ülkenin çakıl taşını kimseye bırakmayacağız, bu bize emanettir, emanetimize sonuna kadar sahip çıkacağız. Kime rağmen? İçimizdeki ajanlara rağmen.  

"İçimizdeki kanı bozuklara rağmen bütünlüğü bozdurmayacağız"

Ajan arayanlar için söylüyorum, içimizdeki ajanlara rağmen, içimizdeki kanı bozuklara rağmen. İçimizdeki kanı bozuklar, kimse onlar, ben kimseye söylemiyorum, varsa öyle kanı bozuk, onlara rağmen bu ülkenin birlik, beraberlik, bütünlüğünü bozdurmayacağız; canımız pahasına. Evet arkadaşlar Allah’a hamdolsun, biz yıllarca çok çile çektik. Demokrasi eksikliğini biz yaşadık. Benim Genel Başkanım, benim dünya liderim, sayın cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hapse girdi. Niye hapse girdi? Bir şiir okudu diye. Hangimiz dağa çıktık? Hangimiz elimize silah aldık? Mücadele ettik, mücadele ettik, mücadele ettik. Sonuçta demokrasiyle bu işi yine biz çözdük.”  

Aydemir, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının bütçe görüşmelerinde söylediği sözlerle de gündeme gelmişti. Aydemir, “Yola çıkarken bizim vatandaşlarımız elini cebine atarlar, bütçelerini kontrol ederler, vatandaşlarımız çok zekidir, akıllıdır, yola çıkarken kendilerini bir kontrol ederler, öyle yola çıkarlar. Dolayısıyla eğer cebinde parası yoksa eski yolu kullanır, eski yolun seyahat rahatlığını da yaşayarak görür” demişti.

Kaynak: T24

 

Yorumlar (15)
YETER 11 ay önce
SİZİN İŞ BİLMEZLİĞİNİZ YÜZÜNDEN BEN NİYE AÇ YATIYORUM? SEN MAKAM ARABALARIYLA MERCEDES'LERLE AUDİ'LERLE GEZERKEN BEN NEDEN YIRTIK AYAKKABIYLA GEZİYORUM? SEN MECLİSTE 5, 10 LİRAYA PİRZOLA YERKEN BEN NEDEN SOĞAN EKMEK YİYORUM? SİZ KİMSİNİZ? BİZ SİZİN BECERİKSİZLİĞİNİZ YÜZÜNDEN, SİZİN PARA AKLAMALARINIZ YÜZÜNDEN, SİZİN PİYASALARDAKİ İTİBARIMIZI MAHVETMENİZ YÜZÜNDEN BU HALDEYİZ. ASGARİ ÜCRETLE GEÇİNEMİYORUM. EVİM BUZ GİBİ DOĞALGAZ BAĞLATAMIYORUM, AÇ YATIYORUM. SİZİN YÜZÜNÜZDEN. EV, ARABA HAYALİNİ GEÇTİM BEN ALNIMIN TERİYLE, NAMUSUMLA ÇALIŞIP BİR TANE AYAKKABI ALAMIYORUM. GELECEK AY MONT VE AYAKKABI ALMA HAYALİ KURUYORUM AMA YOK KİRASI, FATURASI, ERZAĞI HANGİ BİRİNİ NEYLE ÖDEYECEM? BUGÜN MANİSADA YAĞMUR VAR, İŞTEN EVE GİDERKEN AYAKKABILARIM ISLANICAK YARINA NASIL KURUTURUM BAŞKA AYAKKABIM YOK DİYE DÜŞÜNÜYORUM. SİZİN YÜZÜNÜZDEN. ADMİN LÜTFEN YAYINLA.
ahmet 11 ay önce
meclis lokantasında mı?
vatandaş 11 ay önce
sayın vekil siz yemiyorsunuz biz yiyiyoruz soğan ekmeği.
ahmet G. 11 ay önce
sayenizde oda olacak...soğan ekmeğe muhtaç kalacak gibi gidişat...siz saraylarda kuzu çevirin...
Milliyetçi 11 ay önce
Sen ejder meyvesi yiyeceksin sana oy atan soğan oldu ALLAH bir daha sizin gibi bir hükümet vermesin AMIN...
Akdede 11 ay önce
SAYIN VEKİLİM BÖYLE AÇIKLAMALARI DOĞRU BULMUYORUZ, NE DEMEK PARASI OLMAYAN ESKİ YOLU KULLANSIN NE DEMEK SOĞAN EKMEK YESİN ! TAMAM BİZ KABUL EDİYORUZ DANİMARKA DEĞİL BURASI AMA SİZİN YAPMANIZ GEREKEN AÇIKLAMA BİZ EKONOMİYİ DÜZELTECEĞİZ HALKIMIZ SOĞAN EKMEK DEĞİL ET YİYECEK ARTIK KİMSE ESKİ YOLU KULLANMAK ZORUNDA KALMAYACAK, BIRAKIN ARTIK BU SÖYLEMLERİ !!!
ahmet 11 ay önce
size ne söylesek ne kadar sevgilerimizi iletsek boş.umarım kulaklarınız hep çınlıyor dur ve bir yerleriniz hep kaşınıyordur....
Manisa 11 ay önce
Mecliste 13 liraya kuzu şiş yerken bunu söylemek kolay. Sen bir şeyler yersin ama şimdi söyleyemem.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
24
açık