AK Parti Manisa İl Başkanı Hızlı'dan 'ekonomi' açıklaması

banner297

AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı, Türkiye'nin uyguladığı ekonomi politikasının sonuçlarının 6 ay içinde görüleceğini ve seçmenin partilerine güveninin tam olduğunu bildirdi.

Ekonomi 06.12.2021, 17:51 06.12.2021, 18:00
AK Parti Manisa İl Başkanı Hızlı'dan 'ekonomi' açıklaması

MANİSA (AA) - Yusuf Böyük
Salih Hızlı, AA muhabirine, Türkiye’nin yeni bir ekonomi modeline geçtiğini, ihracatı ve yatırımları arttırmayı ve istihdamı büyütme yolunda ilerlediğini ifade etti.

Salih Hızlı, dünya genelinde ekonomik bir krizin olduğunu, muhalefetin ise bunu fırsat bilerek erken seçim istediğini vurguladı.

Muhalefetin ekonomiyle ilgili sorun olarak öne sürdüğü konulara bir çözüm önerisi getirmediğini aktaran Hızlı, şunları kaydetti:

"Dünya’daki ekonomik krizi fırsata çevirip seçim istiyorlar. Bu ülke insanı bir fotoğrafa bakmıyor, bir sürece bakıyor. Bir Recep Tayyip Erdoğan gerçeği ile insanların buluşmasını engellemeye çalışıyorlar. Cumhurbaşkanımızla örtüşmeyen bir insan profili oluşturmaya çalışıyorlar. Şu anda tüm ülkelerde sorunlar var. Dünya büyük bir sıkıntıda."

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Türkiye'nin olmaz denilen birçok şeyi başardığını aktaran Hızlı, şöyle dedi:

"Cumhurbaşkanımız ekonomik kurtuluş savaşıyla psikolojik duvarı kırmıştır. 'Yapamazsınız, edemezsiniz' kelimeleri yok olmuştur. Her alanda büyüyoruz. Bu millet her şeyi yapar. TEKNOFEST kuşağı da geliyor. Z kuşağı da deniyor. Bu kuşak yeni Türkiye’yi inşa edecek. Cumhurbaşkanımızın en büyük 10 ekonomi hayali vardır. Bu bize uzak bir hedef değil. Cumhurbaşkanımız gençlerimize çok güveniyor."

Hızlı tarih verdi: 6 ay içinde olumlu sonuçlarını alacağız

Hükümetin ekonomide yeni bir modele geçtiğini vurgulayan Hızlı, şunları kaydetti:

"Biz ihracatımızı arttırıp yatırımları çoğaltıp istihdamı da arttırmayı hedefliyoruz. Bunun ilk hamlesinin artçılarını yaşıyoruz. Bunun 6 ay içinde olumlu sonuçlarını alacağız. Cumhurbaşkanımız sadece duyguya değil, bilgiye dayalı olarak da konuşuyor. Sabit ve dar gelirli vatandaşlarımıza yönelik iyileştirmeler yapılıyor. Sosyal dengeyi sağlamak için bakanlıklarımız çalışıyor. Bu durumda AK Parti’ye güven tam. Bunu sahada görüyoruz."

Yorumlar (4)
Vatandaş 9 ay önce
Hocam 20 yıl oldu. Ne yaparsanız yapın olmuyor. Memlekete daha çok eziyet etmeden bıraksanız herkesin hayrına. Kim gelirse gelsin sizden daha iyi olacağı aşikar.
Hakkı 9 ay önce
6 ay sonra düzelmezse bırakacağım deseydin daha inandırıcı olabilirdi.
Manisalı 9 ay önce
Artık bu memleket insanını kandıramazsın. Geçmiş ola. Sayın cumhur başkanı katara para dilenmeye gittiğini oradaki gazeteci nin sorusundan bile var. Siz hala Pembe gözlüklerinizi çıkarmamak için zorluyorsunuz. Sizde çok iyi biliyorsunuz
ALİ BEY 9 ay önce
uyguladıgınız ekonomik sistem size göre meyvelerini vermeye başlamiş ve millet AK partiye güveniyor diyorsunuz o zaman haber salın parti büyüklerinize fırsatı kaçırmayın Şubat 2022 de karar alsınlar Nisan mayıs ayı gibi seçime gidin güven tazeleyin
27
açık