AK Partili vekil, fahiş fiyatlarla ilgili rapor hazırladı

banner297

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Başkan Vekili Ali Özkaya, fahiş fiyat artışlarıyla ilgili bir rapor hazırlayarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sundu. Fahiş fiyatlar konusunda zincir marketleri işaret eden Özkaya, 6 maddelik çözüm önerisi hazırladı.

Ekonomi 23.09.2021, 17:46
AK Partili vekil, fahiş fiyatlarla ilgili rapor hazırladı

Ak Parti Afyonkarahisar Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Başkan Vekili Ali Özkaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, marketlerin fahiş fiyat uygulamasıyla ilgili açıklamasına destek vererek, bu konuda 6 maddelik bir çözüm önerisi sundu.

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, sosyal medya hesabından da duyurduğu açıklamasında, fahiş fiyatlar konusunda zincir marketleri işaret etti. Özkaya, zincir marketler üzerinden fiyatların nasıl arttığına ve çözüm yollarına ilişkin detaylı bir rapor hazırlayıp Cumhurbaşkanı Erdoğan ile AK Parti Genel Merkezine sunduğunu belirtti.

Özkaya'nın, bu konudaki 6 maddelik önerisi ise şu şekilde:

Nüfusu 5 binden (3-4 bin de olabilir) az olan yerlerde zincir market olmamalı.
Ulusal marketlerde, üst şube sayısı, toplam alan ve şube alanı sınırı olmalı.
Marketler tarım ve hayvancılık üretiminde bizzat olmamalı.
Marketler istediği her ürünü değil belirlenen ürünleri her zaman satmalı.
Ürünleri depolama sınırları belirlenmeli.
Marketler fason üretim yaptıramamalı. Ya başka şirketlerin ürününü satmalı ya da bizzat kendisi üretmeli.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?
Cumhurbaşkanı Erdoğan, fahiş fiyatlarla ilgili yaptığı açıklamada, "İnşallah enflasyonu en kısa sürede kontrol altına alarak raflardaki, tezgahlardaki, etiketlerdeki fahiş fiyat artışlarının önüne geçeceğiz. Hem maliyetlerdeki yükselişle hem fırsatçılarla mücadele ederek milletimizin refah seviyesini daha da yukarılara taşıyacağız." ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (1)
Kim 4 hafta önce
Sanki yapancı adamlardan bahsetiyorsun kardeşim , yakında davada zam yaparlarsa şaşırmayın kurban kesmek için kredi kartı ile bu marketlerden kurban kesecek kadar kazmonot halk oldukça bizi daha çok öperler ( beraberce)
14
açık