Ak Parti'den asgari ücret açıklaması

banner297

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, emekli ve asgari ücrete ilişkin açıklamalarda bulundu. Özhaseki, önümüzdeki günlerde güzel haberlerin gelebileceğini söyledi.

Ekonomi 07.06.2022, 21:42
Ak Parti'den asgari ücret açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, Kayseri'de gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu.
Mehmet Özhaseki, emekliler ve asgari ücretlilerin merak ettiği düzenlemeyle ilgili olarak konuşmasında, "Doğru, enflasyonist bir ortam var. Pandemiden sonraki süreçte böyle bir yere geldik. Önemli olan burada fiyat baskılaması kadar aynı zamanda da insanların alım gücünün artmasıdır." dedi.
"İki müjde vardı, önümüzdeki günlerde yine gelir"
Özhaseki, "Eğer ki alabiliyorsanız o önemli. Alamıyorsanız, gücünüz yetmiyorsa, alım gücünüz yok olmuşsa işte tehlikeli olan bu. O yüzden de enflasyon karşısında sabit gelirliyi, dar gelirliyi ezdirmemek, hakkını savunabilmek, gelirlerini daha artırıcı bir takım tedbirler almak da hükümetin işi. Bu konuda da sırayla yavaş yavaş hepsi geliyor. Dün iki müjde vardı, önümüzdeki günlerde yine gelir. Sabır." diye konuştu.
"Z kuşağı vatanım için yaşarım diyor"
Mehmet Özhaseki, 'Z Kuşağı' denilen gençlerin açık ara lider olarak Recep Tayyip Erdoğan'ı gördüklerini ifade ederek; "Gençlere sorduk, diyoruz ki soruda; 'Siz hayatta ne için mücadele edersiniz, ne için fedakarlık yaparsınız, ne için mücadele edersiniz'? Buradan çıkan sonuçlar 'Ben vatanım için, vatanımın bütünlüğü için, bayrağım için' diyenlerin oranı yüzde 75-80. Bundan daha güzel bir sonuç olabilir mi? Ama gençliğimiz de gayet iyi durumda, biz de çok özel olarak ilgileniyoruz.
"Z kuşağının lideri Recep Tayyip Erdoğan'dır"
Hatta 'kimi lider olarak görüyorsunuz' diye sorduğumuz zaman açık ara Recep Tayyip Erdoğan var. O yüzden biz kendimizden çok eminiz." dedi.

Yorumlar (4)
Ozan Arif 1 ay önce
26 Nisan günü yani 40 gün önce Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin de Emekli maaşları hakkında, “Cumhurbaşkanımız 1 Mayıs’ta müjde açıklayacak” demişti. Bunlar da Müjdenin, Güzel haberlerin ardı arkası gelmiyor, ama lafta, icraatta zam zam zam...
TÜRKOĞLU 1 ay önce
3600 ek gösterdeki gibimi güzel! güzel haber vereceksiniz?!
Emekli Çilesi 4 hafta önce
Allah aşkına, güzel bir haber, doğru ve hakikat olan haberleri sunsaniz, bizlere sundugunuz haber değil sadece,mişli, Muşlu haberleri sunuyorsunuz,zam emekliye işçiye değil, market firma sahiplerine geliyor, varlık içinde yokluk çekenler için, EKMEK
adanalı 4 hafta önce
güzel haber mi kaldı memleketde. asgariye yapılacak zam cebe girmeden vatandaşa zamlar giriyor zaten.. halkı ahmak yerine koyun bakalım.
29
açık