Şehzadeler'de Farkındalık Eğitim Kursu

Manisa’da açtığı kurslarla farkındalık oluşturan Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, öğretmen adaylarına yönelik 80 saatlik Farkındalık Eğitim Kursu açtı. Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş, kursiyerleri ziyaret ederek hazırladıkları “Aranızdayım, yanımda mısınız” ve “ İçindeki güç: Özgüven” adlı iki kitabı takdim etti. 

EĞİTİM 29.07.2020, 13:25
Şehzadeler'de Farkındalık Eğitim Kursu

 
Açılmış olan kursta verilen eğitimin önemini kursiyerlere açıklayan Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş, “Açmış olduğumuz kursta alacağınız eğitimle özel eğitimli çocuklarımızı sizlere emanet edeceğiz. Derse olan dikkatiniz her daim olsun. Yakınınızda özel eğitimli çocuklarımızın aileleri varsa onlar ile diyalog halinde kalın. O zaman daha iyi anlarsınız ne kadar güçlü bir sevginin olduğunu. Alanınız farklı olabilir ama bu eğitimi almak da hiçbir zarar yoktur. Fakat Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Osman Kuşçuoğlu ile böyle bir imkan veriyoruz. Ülkenin neresinde görev yaparsanız yapın bu kurstan alacağınız belge geçerli sayılacaktır. Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bir çalışma yaptık. Yapmış olduğumuz çalışma ile otizmli bireylerimizin aileleri ve öğretmenlere düşen görevler için kitap çıkardık. Kitapları okuyup bilinçlenmenizi isterim” dedi. 

Talep edilen her kursu açtıklarını söyleyen Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Kuşçuoğlu, “Kursumuz hepimize hayırlı olsun. Her ne olursa olsun talep edilen hiçbir kursu geri çevirmiyoruz. Farkındalık Eğitimi Kursumuzda çok talep edilen kurslar arasındaydı. 80 saatlik bir kursumuz bu. Yapmış olduğumuz kitap projemiz ve kursumuz için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Yorumlar (0)
34
açık