İçme Suyu Deposundaki Çalışmalar Denetlendi

banner297

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü’nün Demirci’nin Yarbasan Mahallesinde inşasına başladığı içme suyu deposundaki çalışmaları denetledi.

Demirci 04.09.2016, 11:56 04.09.2016, 12:09
İçme Suyu Deposundaki Çalışmalar Denetlendi
MASKİ Genel Müdürlüğü, içme suyu depolarını yenileyerek vatandaşlara ulaşan suyun kalitesini artırıyor. Bu kapsamda Demirci’nin Yarbasan Mahallesinde inşaat çalışması devam eden 100 metreküplük depoda çalışmalar hızla ilerliyor. Yapılan çalışmalarda MASKİ’de görevli mühendisler tarafından proje üzerinden denetlendi. Temeli atılan depoda suların birikeceği gözler de tamamlanmak üzere.
Yarbasan’a yeni içme suyu deposu
MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Burak Aslay, Demirci’nin Yarbasan Mahallesine sıfırdan yaptıkları içme suyu deposundaki çalışmalar hakkında bilgi verdi. Aslay, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün’ün en çok önem verdiği konulardan biri içme suyu depoları. İl genelinde kimi mahallelerimizde sıfırdan depo yaparken kimi mahallelerimizde de bakım-onarım çalışması gerçekleştiriyoruz. Yarbasan Mahallemizde 50 metreküplük depomuzda zaten mevcut. Bu depoya ek olarak yaptığımız 100 metreküplük depomuzda tamamlanınca mahallemizde önemli bir kapasite artırımı yaşanmış olacak. MASKİ olarak ayrıca mahallemizin içme suyu ve kanalizasyon hatlarını da yenileyeceğiz. Çalışmalarımız kısa bir süre içerinde tamamlanacak. Deponun mahallemizde yaşayan vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)
13
açık