KYK yurdundan güzel proje: “Gelecek Nesillere Bir Eser”

Manisa’da Gençlik ve Spor Bakanlığı Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nce hayata geçen “Gelecek Nesillere Bir Eser” isimli fidan dikim projesi kapsamında dikilecek olan 5 bin fidanın ilk bölümleri KYK Muradiye Öğrenci Yurdu’na dikilmeye başlandı.

ÇEVRE 27.05.2020, 14:24
KYK yurdundan güzel proje: “Gelecek Nesillere Bir Eser”

Proje ile ülkemizin sağlık çalışanları, güvenlik güçleri ve karantina yurtlarında fedakarca çalışarak bakanlığı en güzel şekilde temsil eden yurt personeli ve vefa grubunda hizmet veren gençlik merkezi çalışanları adına farkındalık oluşturmak, bu zorlu günler geçtikten sonra geride bir eser bırakmak adına fidan dikimi gerçekleştiriliyor.  Dikilen fidanların yaşatılması amaçlanıyor.  Manisa’da dikilecek olan 5 bin fidandan 2 bin tanesi karantina yurdu olarak belirlenen Muradiye Yurdu’nda dikilmeye başlandı.  Muradiye Öğrenci Yurdu Müdürü Mehtap Şirin ve fedakar yurt personeli tarafından dikilen fidan isimlerine Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Manisa Gençlik ve Spor İl Müdürü Yunus Öztürk’ün yanı sıra Fatih Sultan Mehmet, Müftü Alim Efendi Gördesli Makbule Bacı gibi Manisa’nın tarihi şahsiyetlerin isimleri verildi. 
Manisa KYK Muradiye Öğrenci Yurdu Müdürü Mehtap Şirin, yurt bahçesine 2 bin fidanın dikileceğini belirterek, “Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz" hadisi şerifiyle Kredi Yurtlar Muradiye Yurdu bahçemize, Bakanlığımızca yapılan protokol kapsamında Manisa Yurtları ve Gençlik Merkezlerine dikilecek olan 5 bin fidanın ilk bölümünü personelimizle birlikte diktik. Sayın Bakanımız, İl Müdürümüz adına dikilen fidanlarla birlikte, Manisa’mızın tarihe adını yazdıran şahsiyetleri Müftü Alim Efendi, Gördesli Makbule Bacı ve Şehrimizde yetişen Şehzadelerimiz adına da fidan dikimi gerçekleştirdik. Toplamda 2 bin fidanın dikileceği bahçemiz gelecek nesillere yemyeşil teslim edilecek inşallah. Emeği geçen herkesten Allah razı olsun” dedi.

Yorumlar (0)
23
açık