Kömürcüler Sitesinin taşkın sorununa neşter

banner297

MASKİ Genel Müdürlüğü, Şehzadeler ilçesine bağlı Turgut Özal mahallesinden Akpınar mahallesine uzanan ve her yıl yağışlı havalarda suların birikmesi ile taşkın tehlikesi yaşayan Kömürcüler Sitesi ve Mermerciler Sitesinin bulunduğu bölgede yağmur suyu hattı çalışması gerçekleştiriyor.

Çevre 30.09.2021, 17:16
Kömürcüler Sitesinin taşkın sorununa neşter

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde yağışlı havalarda meydana gelebilecek taşkın sorunları ortadan kaldırmak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından Şehzadeler ilçesi Turgut Özal mahallesinden Akpınar mahallesine uzanan  ve her yıl yağışlı havalarda suların birikmesi ile taşkın tehlikesi yaşayan Kömürcüler Sitesi ile Mermerciler Sitesinin bulunduğu bölgede yağmur suyu hattı çalışması gerçekleştiriliyor. Kanalizasyon Dairesi Başkanı Mümin Deniz, şube müdürü Şahika Orhan ile çalışmaları yerinde takip etti. Yetkililerden bilgi alan Daire Başkanı Mümin Deniz, kısa süre içerisinde yağmur suyu çalışmasının tamamlanacağını belirtti.   

Geçtiğimiz yıllarda yağışlı havalarda bölgede sorun yaşandığını belirten Deniz, “MASKİ Genel Müdürlüğü olarak yıllardır kömürcüler sitesinde yaşanan su birikintileri trafikte aksamalara neden olmaktaydı. Bu sorunu çözmek adına Kömürcüler Sitesi ve Mermerciler Sitesi arasından Devlet Demiryollarına kadar gelen yağmur suyu hattının temizliği ve bakımı yapıldı. Yatay delgi ile hattı uzattık ve dere yatağı ile birleştiriyoruz. 300 metre uzunluğundaki yağmur suyu çalışmamız ile artık bu bölgede taşkın sorunu yaşanmayacak” dedi.
 

Yorumlar (0)
17
parçalı bulutlu