YUNTDAĞI’NDAKİ YANGINLA İLGİLİ ŞOK İDDİA!

banner297

Yuntdağı bölgesinde şifalı su kaynağının bulunduğu Demirci mahallesi yakınında çıkan orman yangınına hem havadan hem karadan müdahale edilirken, alevler 6 saatte kontrol altına alınabildi.  Yangının piknik yağan bir ailenin yaktığı mangal nedeniyle çıktığı iddia ediliyor. Jandarma konuyu araştırıyor.

Asayiş 18.07.2021, 22:03 18.07.2021, 22:17
YUNTDAĞI’NDAKİ YANGINLA İLGİLİ ŞOK İDDİA!

HABER VE FOTOĞRAFLAR: AHMET ÜNSAL

Tüm Türkiye’de yaşayanların yakından bildiği kilometrelerce yol kat ederek gidilen Manisa’nın Yunusemre ilçesi sınırlarında bulunan şifalı suyun kaynağı Demirci mahallesinde meydana gelen ormanlık bölgedeki makilik yangını rüzgar engeline rağmen 6 saatte kontrol altına alınabildi. Zarar ise 10 Hektarlık makilik ve otluk alan olduğu açıklandı. 
Gelen son bilgilere ve iddialara göre yangının piknik yapan bir ailenin yaktığı mangal nedeniyle çıktığı iöne sürüldü. 
Yangın öğle saatlerinde 13:30 sularında başladı. Şifalı Suyun bulunduğu Manisa Demirci mahallesinin üst bölgelerinde çıkan yangın rüzgarın da etkisiyle yayıldı. Vatandaşların gerek 112 Komuta merkezine gerekse Orman Bölge Müdürlüğü’nün 177 numaralı ihbar hatlarına gelen çağrılarla birlikte İzmir Bölge Müdürlüğüne bağlı Kemalpaşa’daki üstten iki helikopter bir keşif uçağı yangın bölgesine havalandı.
Öte yanda da Manisa Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı yer ekipleri bölgeye sevk edildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı itfaiye ekipleri gerek yangının yerleşim yerlerine sıçramaması gerekse orman ekiplerine su takviyesi yapmak üzere bölgede yoğun şekilde çalıştı.
Yangınla birlikte yoğunlaşan rüzgar yangının kontrol altına alınmasını zorlaştırdı.
Hem havadan hem de yerden gerçekleştirilen müdahaleler tam 6 saat boyunca aralıksız şekilde sürdürüldü.
Yangının kim ve kimler tarafından çıkartıldığı ise Manisa Yunusemre Jandarma Komutanlığı ekiplerince bölgede yapılacak olan geniş çaplı araştırma sonrasında ortaya çıkacak.   
 Bu arada jandarma birimleri, hafta sonu olması dolayısıyla şifalı su almaya gelen vatandaşları meydana gelen yangının bölgeye yayılması ihtimaline karşın uyarılarda bulundu. 
Makilik ve otluk alanda etkisini saatlerce sürdüren yangın 18:30 kısmen kontrol altına alınırken saatler 19:55’i gösterdiğinde ise tamamen soğutma çalışmaları başlatıldığı belirtildi.

Yorumlar (0)