TRAFO PATLADI, ELEKTRİKLER GİTTİ, KÖYLÜ İSYAN ETTİ

Yunusemre ilçesine bağlı Örencik Mahallesinde trafonun patlaması sonucu 2 gündür elektrikler kesik. Köylüler ise isyanda.

ASAYİŞ 02.08.2020, 19:44
TRAFO PATLADI, ELEKTRİKLER GİTTİ, KÖYLÜ İSYAN ETTİ

Mahallesinde yaşanan trafo patlaması sonucu elektrikler kesildi. Patlamanın ardından köydeki hanelerin bazılarında televizyonlar ve buzdolapların yandığı iddia edildi. Bazı üreticiler ise 800 dönüm mahsulün sulanamadığı için kuruduğunu öne sürdü.

Bir mahalle sakini ise; “Köyde şuan evlere giremiyoruz, trafo yandı. Halkımızın can ve mal güvenliği yok. Kurban etlerimiz bozuldu, yetkililerden derhal sorunun çözülmesini istiyoruz” dedi.

Yorumlar (1)
Manisalı 6 gün önce
eee bunu ''KİT ler arpalık! yan gelip yatma yeri! satalım da kurtulalım! Özelleştirme eyidir!!!'' diye beyniniz yıkanırken düşüneceydiniz. Bazı şeylerin bedeli/maliyeti yoktur. Eskiden olsa maliyet hesabı yapılmaz, 2 gün değil 2 saatte yerine takılırdı. ÖZELleşmek demek maliyet hesabı demek, kar demek, işletmenin menfaati demek... Bakın Manisa Merkezde ki sokaklara; zifiri karanlık ! Eskiden 50 metrede bir direkde aydınlatma ve 1 ampul patladı mı değişirdi. Şimdi şirket kıstıkça kısıyor. Hem hizmet elden gitti hem hak... o zaman müsteHAK...
25
az bulutlu