Stadyuma Hırsız Dadandı

banner297

Manisa’nın Soma ilçesindeki Nazım Yavuz Stadında yine hırsızlık olayı yaşandı. Soma’nın önemli spor kulüplerinden biri olan Soma Sotesspor’un kullandığı Nazım Yavuz Stadyumu 3. kez hırsızlar tarafından soyuldu. Stadyum içerisinde...

Asayiş 12.07.2016, 13:40 12.07.2016, 15:11
Stadyuma Hırsız Dadandı

Manisa’nın Soma ilçesindeki Nazım Yavuz Stadında yine hırsızlık olayı yaşandı. Soma’nın önemli spor kulüplerinden biri olan Soma Sotesspor’un kullandığı Nazım Yavuz Stadyumu 3. kez hırsızlar tarafından soyuldu. Stadyum içerisinde yer alan malzeme odasının kapısını kırarak içeri giren hırsızlar, tüm malzemeleri alarak kayıplara karıştı. Kimliği henüz tespit edilemeyen hırsız veya hırsızların bulunması için çalışma başlatıldı.
Soma Sotesspor Kulüp Başkanı Hasan Artar stadyuma üçüncü defa hırsız girdiğine dikkat çekerek, "Tüm spor malzemelerimiz çalınmış. Camlar kapılar kırılmış. Zaten zor şartları kulübü iyi yerlere getirmeye çalışıyoruz. Bir de bu tür olaylar bizleri derinden etkiliyor. Şu anda hiçbir malzememiz kalmadı" dedi.
"Stada sahip çıkılmıyor"
Bir dönemler stadyumun profesyonel liglere ev sahipliği yaptığını ancak daha sonraki dönemlerde sahip çıkılmamasından dolayı bu tip hırsızlık olaylarının arttığını vurgulayan Başkan Artar sözlerini şöyle tamamladı:
"Soma’yı ziyaret eden devlet adamları hava yolları ile inişte bu stadyumu kullanıyor. En son sayın Başbakanımız Binali Yıldırım Bayramda bu stada iniş yaptı. Daha önce de birçok konser gibi etkinliklere ev sahipliği yaptığı için zemin mahvoldu. Türkiye’ye çıkardığı enerji ile önemli katma değer sağlayan bir ilçede güzelim stadyuma kimse sahip çıkmıyor. Manisa Valiliği ve Soma Kaymakamlığının bu stadyuma sahip çıkmasını istiyoruz."

Yorumlar (0)