Spil Dağı'nda büyük tehlike atlatıldı

banner297

Manisa Spil Dağı Milli Parkı'nda çıkan orman yangını ekiplerin hızlı müdahalesiyle büyümeden söndürüldü.

Asayiş 06.08.2022, 16:14
Spil Dağı'nda büyük tehlike atlatıldı

Önder Aydın
MANİSA (İHA) – Manisa ile İzmir sınırları içerisinde yer alan Spil Dağı'nda saat 14.30 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle orman yangını çıktı. İhbar üzerine bölgeye orman bölge müdürlüğüne ait 12 arazöz, 4 su tankeri ve 1 helikopter sevk edildi. Yangın söndürme çalışmalarına, orman ekiplerinin yanı Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı ekipleri de destek verdi. Ekiplerin hızlı ve yoğun mücadelesi sonrası alevlerin etrafı kısa sürede çevrilerek, yangın kontrol altına alındı. Bölgede soğutma çalışmaları başladı.

Yorumlar (2)
Vatandaş 2 hafta önce
Sözde Ormana giriş yasak son 1 saat içerisinde uncubozköy kent ormanından ormana en az 40 araç geçti. kimi arazi araçlarının kasasında mangal var. ama girişte kontrol falan yok. En güzel örneği bu gün ucuz atlattık.
manisalı 2 hafta önce
ŞU ÇOBANLARI ÇIKARMADAN HİÇBİRŞEY OLMAZ. YILLAR ÖNCE 29 EKİMDE ÇIKAN YANGINI ÇOBAN YAKTI VE HİÇ BİR ŞEKLİDE SORUŞTURMA BİLE AÇILMADI. BEN YÜRÜŞ YAPAN BİR VATANDAŞ OLARAK BU ÇOBANLARIN NERELERDE OLDUĞUNU ÇOK İYİ BİLİYORUM AMA MAALESEF ORMAN İŞLETMELERİ BUNLARA GÖZ YUMUYOR.
28
açık