Şase yapan tırın kupası yanarak kullanılamaz hale geldi

banner297

Manisa'nın Kula ilçesinde seyir halindeyken kupasından alev alan demir yüklü tır yanarak kullanılamaz hale geldi.

Asayiş 26.11.2022, 01:21
Şase yapan tırın kupası yanarak kullanılamaz hale geldi

Hasan Yiğen
MANİSA (İHA) - Olay, saat 23.45 sıralarında İzmir-Ankara D300 karayolu 4 Eylül İlçe Stadyumu civarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre Uşak'tan İzmir istikametine seyir halinde olan Adem Kılınçarslan idaresindeki 48 AIF 090 plakalı demir yüklü tır, şase yapmasının ardından bir anda kupa bölümünden yanmaya başladı. Tırı sağa çekerek tırdan atlayan sürücü, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri, yanan tıra müdahale etti. Yaklaşık 10 dakikada kontrol altına alınan yangında tırın kupa bölümü yanarak kullanılamaz hale geldi.
Yangın sebebiyle İzmir-Ankara D300 karayolunun İzmir istikametinde trafik bir süre tek şeritten kontrollü olarak sağlandı.
Kaza ile ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Yorumlar (1)
Manisalı 3 ay önce
İzmir Caddesi Murat Germen okulu ile kaldırım arasında ki trafo kısa devre yapıyor. Arıyorsunuz telefonu açan yok, açılıyor ama bu defa olay yerine gelen yok! Ciddiyetsizlik, sorumsuzluk, vurdum duymazlık alemi. Alın size özelleştirme, eskiden devlet koşar gelirdi, geç mi geldi, sorumlu amir müdür belli, hesabını verirdi. Şimdi hadi tutun bakalım tutabilirseniz özel sektörün yakasını. Orası ana arter, o kaldırım hiç aralıksız insan akışı olan bir yer. her an birinin üstüne patlayan trafo düşebilir. Okul bahçesi ve dibinde ki otobüs durağı da cabası. Elektrik şirketleri faturalarda 'elektiriğin kablodan geçerken ki sürtünme katsayısını' bile kalem olarak faturaya yansıtmasını biliyorlar ama sorumluluklarını hiç bir yetkili şirketlere hatırlatmıyor sanki.